The Truth Is Out There – The Truth Is Out There

Disko nebo hardcore, copak na tom sejde?
2011
vlastní náklad
17:19 (4 skladby)
trancecore
http://bandzone.cz/thetruthisoutthere

Že stavět na stejnou úroveň elektronické, až taneční motivy a tvrdou kytarovou muziku má své opodstatnění, na to již dávno přišli jiní. Jak už bývá v našich končinách tradicí, trend dorazil se značným zpožděním i sem, ale nakonec se prodleva projevila na finálním výsledku jedině kladně. Mladá skupina se oprostila od nováčkovských neduhů a vzala si z tohoto stylu jen to nejlepší.

V současnosti se perou o pozornost novými alby světem protřelí Enter Shikari s Attack Attack!, nakolik oprávněně, to ponechme stranou – ve skromnějších českých podmínkách se totiž o něco podobného pokouší The Truth Is Out There a nezní to vůbec špatně.

Je fuk, jestli ve výčtu slyšeného zazní hardcore, ostrý rock, pop nebo úchylné diskotékové rytmy, zdánlivě znesvářené tábory instrumentální muziky a elektronických prvků se jim totiž podařilo vkusně skloubit v dokonale organický celek. Moderně znějící songy tak pobaví právě taneční rozpustilostí, ale ohromí i nástrojovou úderností.

Daří se jim tak návrat do devadesátek, kdy se po obrazovce proháněla kdejaká vyprsená zpěvačka s rapujícím černochem a hitparádám mnohdy vévodily podobně kýčovité taneční obludnosti. Představa hybných tanečních beatů v kontrastu s hardcorovou intenzitou tehdy samozřejmě nebyla na pořadu dne, v dnešním hudebním světě se však toleruje a dokonce upřímně baví.

The Truth Is Out There se ne zřídkakdy podobají Enter Shikari (za všechny momenty zmíním úvod „Bounce“, který je v mých uších modifikací počátku hitu „Zzzonked“od hvězdných Britů), ale to není v tuhle chvíli vůbec důležité. Písně jsou chytlavé, rozpustilé a maximálně zábavné a i opakovaným poslechem odkrývají stále nové karty. Vystajlovaní tanečníci i rozervaní mosheři zbystřete proto pozornost!