The Drop out the Radio Tour

Radost z předpodzimní melancholie
Radio Burroughs, The Dropout Patrol
9. září 2011
Hradec Králové, klub č. p. 4

Po nedávném uzavření klubu La Putika přivítal v páteční podvečer malý hudební klub v klenutém podloubí Malého náměstí v Hradci Králové dvě německé indie-rockové party koncertující spolu již několik let. Spřátelené Radio Burroughs na celém zářijovém turné doprovázeli The Dropout Patrol.

Ty před pár měsíci opustil baskytarista, a proto nového člena tu tam u aparátu střídal Stefan z druhé z kapel. U druhého mikrofonu Janu Sotzko, hlavní postavu The Dropout Patrol, zase občas podpořila i zpěvačka Radia.

Čtyřčlenní The Dropout Patrol večer zahájili ve velmi poklidném tempu. Silný, barvou hlouběji posazený milý hlas Jany v zádumčivém rozpoložení jako by zvěstoval blížící se podzimní melancholii. Pozvolně, přesto plny energie vycházely kytarové linky z melodického dřímání v emotivnější výpady, občas podpořené druhým vokálem.

Pak Stefan předal svou baskytaru dalšímu členovi kapely a sám si vzal akustiku. Přibyl jeden buben a stále v podobně houpavých melodiích, ale ve svižnějším tempu přilákalo Radio Burroughs v realisticky-optimistické radosti k pódiu kolem třiceti lidí. Stopa hardcorové scény se dala zpozorovat například ve zpěvu, který se proměnil více v recitál, až mírný řev. Basa, která u první kapely hrála jednu z hlavních rolí, zde přešla do klidnějšího, leč o to vážnějšího partu. I přes hrstku poklidnějších písní, většina odezněla ve svižnějším tempu. Bicí hnal bubeník až do tanečních temp, což oproti klidnějším kytarovým vyhrávkám vytvořilo zajímavý kontrast, který v závěru roztančil mnoho diváků.

Zatímco na předcházející vystoupení v Praze údajně dorazilo pouhých pět lidí, byly obě kapely v Hradci oceněny na malý klub slušnou účastí. Milá návštěva v domáckém prostředí.