Spasm – Pussy De Luxe

Pro srandu prasátkům
Spasm - Pussy De Luxe
2015
Rotten Roll Rex
23:56 (intro + 17 songů)
porno gore grind
www.bandzone.cz/spasm

Kterak se správně vyslovuje slůvko „pussy“, to již celému národu brilantně vysvětlila vepřová hlava z Hradu. Jak to zúročit jinak, s tím nově seznamují prasátka od Bečvy.

Přerovští Spasm patří společně s Gutalax, Jig-Ai, Destructive Explosion of Anal Garland nebo před pár sezónami obnovenými Ahumado Granujo k tuzemsky vůdčím představitelům přesně toho pojetí extrémní muziky, kterou především nelze brát úplně vážně. Tohle skutečně není žádný politický grind, který by angažovaně a současně marně řešil závažné problémy lidstva, ale spíše něco, co je určeno především pro zábavu a pro srandu králíkům či spíše prasátkům.

Vypovídá o tom i jejich koncertní model čuníka v dámských plavkách, zatímco čistě zvukový vjem z nahrávky působí přece jen mnohem serióznějším dojmem. Zvláště při vědomí toho, že se pánové spoléhají prvořadě na samotnou extrémní palbu a na rozdíl od některých jiných podobně laděných skupin se, tedy až na telefonický úvod alba, obejdou bez rozličných hororových, erotických či jinak tematicky příbuzných inter, intermezz a podobně laciných výplní.

„Vcelku slušné hitovky, jež s trochou posluchačské vstřícnosti, pozitivní naladěnosti a osobní zvrácenosti dobře baví“.

Kapely tohoto druhu to mají svým způsobem jednoduché, protože jim stačí jednou za čas zopakovat neměnný model a ono to v žánrově příslušných dimenzích funguje dobře. Nejinak je tomu i v tomto případě. Ačkoli prvním songem soubor sází na zvukovou hutnost ve středním tempu, hned tím dalším se rozjíždí nezadržitelný příval svižné až masakrující palby, jež pak v malých obměnách devastuje posluchačův sluch až do konce. Sice naprosto nepřekvapující, ale rozhodně velmi solidně a zkušeně provedený přímočaře goregrindový rokenrol, spoléhající na skvělý zvuk a často se měnící vokální polohy, kde základem je pouhé skučení a nějakých konkrétních slov a jimi tvořených textů k tomu netřeba. Přičemž na žánrové poměry jde o vcelku slušné hitovky, jež s trochou posluchačské vstřícnosti, pozitivní naladěnosti a osobní zvrácenosti dobře baví.

Vinyl vyšel v několika barevných provedeních, přičemž při srovnání gramodesky s kompaktem je v obou případech na obalu ona děvka, ale pokaždé jde o jiný výjev. Kupodivu ani v jednom případě však nejde o v úvodu zmíněného anglického lektora z Hradu, jenž by tuto prasečí nahrávku též jistě pěkně dekoroval. Alespoň se tím nabízí neméně rozkošné téma propříště.