Samply minulých tří týdnů: očekávané desky a zábavné titulky

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo v týdnech od 30. června do 20. července 2014.

Deathmetalisté Unfathomable Ruination se stali protagonisty umělecké instalace a hráli v Londýně koncerty ve zvukotěsném kontejneru, dokud jim nedošel vzduch (I.). Vyšlo „Celestite“, nové album Wolves in the Throne Room; ještě před vydáním ho streamovaly stránky deníku New York Times. Server Novinky informoval své čtenáře o dívce, kterou trefilo letadlo kolem do hlavy a o pár dní později je potěšil titulkem „Dostal pokutu za řízení bicyklu jednou rukou. Druhou přitom nemá.“

CITÁT TÝDNE
„Moc jsem to nechápal, protože to byl fakt rachot jak kurva, ale když jsem vylezl po schodech na ulici, resp. magistrálu, tak mi to došlo. Asi 20 metrů od hudební produkce nebylo krom lehkého hučení slyšet vlastně nic - všechno přehlušila auta, která se po stovkách valila sem a tam.“
Banán ve článku o koncertech na netradičních místech, Hluboká orba č. 30

Švýcarští postmetalisté Zatokrev poprosili fanoušky o podporu postprodukce svého chystaného alba, zatímco Genesis Breyer P-Orridge sbíral na nový dokumentární film. Label 4AD ohlásil, že Scott Walker a Sunn O))) (II.) pracují na společné desce nazvané „Soused“ a Radiohead zase ohlásili záměr vstoupit v září do studia. Debut ohlásil i Sumac, projekt Aarona Turnera (Old Man Gloom či Mamiffer) a Nicka Yacyshyna (Baptists). Vláda schválila snížení DPH za knihy na 10%. Rozpadli se Death Grips, kteří měli jet společné americké turné s Nine Inch Nails a Soundgarden, na němž je vystřídali The Dillinger Escape Plan, Cold Cave a Oneohtrix Point Never. Pořadatelé festivalu Atonal oznámili, že na něm letos zahrají Cabaret Voltaire. Proběhly festivaly Obscene Extreme, Masters of Rock i ten filmový v Karlových Varech. Hlavní cenu v tamní soutěži získal snímek „Kukuřičný ostrov“ (III., YouTube).

Faith No More zahráli v Londýně dvě nové skladby. „Zajímá mě cirkus a vzducholoď,“ řekl podle iDnes sedmiletý Tomášek Hučín, který spolu s dalšími dvěma tisíci dětí navštívil festival Colours of Ostrava. Frontman Houpacích koní Jiří Imlauf hovořil s MF Dnes o své minulosti spjaté s StB. David Bowie naznačil, že se od něj již brzy dočkáme nové hudby. Proběhla série vystoupení Monty Pythonova létajícího cirkusu, poslední z nich se přenášelo i do českých kin. Petra Kvitová vyhrála Wimbledon a Německo fotbalové mistrovství světa. To už ale nezajímalo Angličany, kteří v té době dohrávali pátý den kriketového utkání proti Indii.