Samply minulých jedenácti dnů: Kurac a staré dudy

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 21. října do 1. listopadu 2015.

„Myslím si, že by se společnost měla pousnout dál a nesnažit se neustále všechno definovat, pojmenovávat, zařazovat a soudit,“ řekl Banán v rozhovoru pro nové číslo časopisu Fakker a Hanba se rozpadla. Do britských divadel se vrátilo hudební drama „I Burn for You“, které podle Drákulových příběhů zhudebnil Ian Wilson a do hlavní role obsadil Attilu Csihara. Alva Noto se přidal k Ryuichimu Sakamotovi coby skladatel hudby k novému filmu Alejandra Gonzáleze Iñárritua „The Revenant“. Hostem dosud posledního dílu podcastu Breta Eastona Ellise byla Kim Gordon. Vyšlo najevo, že se vrací režisér Adrian Lyne, který do svého nadcházejícího filmu obsadil Nicole Kidman. Trasa B pražského metra slavila třicet let od otevření (I.) a v centru hlavního města otevřel obchod, kde si můžete koupit košili Michaela Jacksona a jiné vánoční dárky.

CITÁT TÝDNE
„Jen by mě zajímalo, kolik dalších lidí si všimne toho, o jaké míle napřed je Zelenka před ostatními českými filmaři, a jestli z toho třeba nějaká veřejnoprávní instituce něco vyvodí...“
František Fuka ve své 100% recenzi filmu „Ztraceni v Mnichově“

Pipes and Pints nabízeli ke koupi za půl milionu korun staré dudy. Co to je oproti šesti miliardám dolarů, které omylem poslala Deutsche Bank svému klientovi, aby si je o den později zase vzala? „Pravověrný rocker“ Petr Kolář ohlásil vydání nového alba, jehož názvem si naběhl na pointy budoucích recenzí. Mnozí Češi hájili kulturní tradici pojídání klobás poté, co Světová zdravotnická organizace zařadila uzeniny mezi zdraví nebezpečné (II.). Ve Velké Británii vstoupila do kin bondovka „Spectre“. Pořadatelé Zlatých glóbů si jako moderátora znovu najali Rickyho Gervaise. Server Cvlt Nation streamoval Blackoshův pivní black metal, uplynulo třicet let od vydání „To Mega Therion“ od Celtic Frost a dva roky od smrti Loua Reeda. V centru Brna se srazily tramvaje. Faith No More se na věci vždycky uměli dívat z té světlejší stránky, Puscifer taky (YouTube).

Jarboe inovovala své webové stránky a Death Grips oznámili, že letos vydají nové album. V Brně a Praze koncertovala Tujiko Noriko. Také Deftones potvrdili, že jim napřesrok vyjde nová deska. Magazín Alter Echo představil tvorbu a inspirace Marka Partyše. Bylo 21. října 2015 a návrat do budoucnosti se stal skutečností (III.). Ondřej Brzobohatý si zlomil malíček a nikoho to nezajímalo, protože Karel Gott byl v nemocnici. Nový Pařát psal v rubrice „Zpěváci“ o Burtonu C. Bellovi. Sedmadvacet lidí zahynulo, když při křtu nového alba rumunské metalové kapely Goodbye to Gravity vzplál klub v centru Bukurešti. Skončilo mistrovství světa v rugby. Nové videoklipy představili Kangding Ray, Joanna Newsom a Shining. Phil Collins přerušil důchod a Kurac odehráli svůj poslední koncert.

karikatura: Denník N