Samply minulých devíti dní: Palahniuk, Necrocock a Oliva

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 12. do 20. října 2015.

Samply byly na dovolené a unikla jim tak příležitost aktuálně informovat o otevření tunelu Blanka. Bylo rozhodnuto, že na místě stávajícího vojenského újezdu (I.) vznikne Chráněná krajinná oblast Brdy a 1. ledna tam Klub českých turistů začne se značením tras. Jamie Hewlett potvrdil, že se za rok vrátí Gorillaz. James Hetfield prozradil, že Metallica pracuje na nové desce, a frontman Five Finger Death Punch se rozhodl vytmavit to Kanyemu Westovi a na koncertě vyzval fanoušky, aby spolu s ním skandovali „Fuck Kanye“. Co bychom si bez toho metalu počali.

S ambicí „opravit ty koniny, které se o mě šíří“ se David Lynch rozhodl napsat paměti. Hudebníci z Dark Gamballe či Pigsty přišli na to, co světu ještě chybělo, a založili kapelu s názvem Hellyum (II.). Pořadatelé Berlinale oznámili, že v únoru 2016 bude tamní festivalové porotě předsedat Meryl Streepová. Mezi hudebníky nominovanými na Mercury Prize se objevila i Soak, která před pár týdny hrála ve vyprodaném klubu Chapeau Rouge. Spekulovalo se, že na polském festivalu Unsound vystoupil Burial, ale byl to planý poplach. S tímhle videoklipem nemohl přijít nikdo jiný než Battles (YouTube).

A s tímhle zase nikdo jiný než Heiden (YouTube).

Echoes se od Necrococka dozvěděli, že je po něm pojmenovaná ulice v Srbsku. Swans ohlásili vydání vinylových reedic „White Light from the Mouth of Infinity“ a „Love of Life“ (III.). Uplynulo sedmnáct let od smrti Fely Kutiho a Jan Rejžek připomněl, že pětasedmdesát let slaví Cliff Richard. Palahniuk vydali posmrtnou nahrávku. Udělovaly se ceny fotografům divoké přírody, mezi těmi mladými zvítězil Ondřej Pelánek. Slovy „To je opravdu takový problém si ty tracklisty po sobě párkrát přečíst?“ uzavřel Ladislav Oliva svou recenzi alba Tří sester. Probouzely se hvězdné síly a média informovala, že bude krutá zima, prý to potvrdila labuť.