Samply minulých čtrnácti dní: Yello, Chvátil a Kozelek

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 11. do 24. července 2016.

V Přerově zadrželi policisté mladíky, kteří si chtěli z popelnic u hypermarketu odnést prošlé zboží a obvinili je z krádeže. To Blink-182 sesadili z americké prodejní hitparády Drakea a o žádných obviněních nebylo slyšet. Liberecké nákupní centrum Forum změnilo majitele. TV Prima oznámila, že na podzim uvede nový detektivní seriál s Jiřím Bartoškou a taky soutěž z pevnosti Boyard pro české celebrity. Vyšlo další číslo časopisu Wire (I.) a v něm instruktáž, jak proniknout do světa okultního rocku. Mozek Ad Noiseam Nicolas Chevreux vydal prohlášení, v němž vysvětlil aktuální nečinnost svého labelu – Chevreux, který žije v Berlíně, se totiž odevzdal práci pro tam usídlené válečné uprchlíky a v tuto chvíli vydavatelství, které stojí za nahrávkami Scorn nebo Igorrra, na dobu neurčitou uspal.

CITÁT TÝDNE
„Festival aspiruje na nový název. Colours of pláštěnky“
soutěž o nej (doplň si sám) titulek o letošním festivalu Colours of Ostrava vyhrál server Lidovky

Hospodářské noviny přinesly informaci o otevření pražského podniku Momoichi, který připravuje kávu a čaj vakuovou extrakcí. Hoax pohřbil Mr. Beana, zatímco Alan Vega ze Suicide, režisér Garry Marshall a fotograf Billy Name (II.) zesnuli doopravdy. To Yello nikam neodcházejí a představili novou písničku. Mim Jaroslav Čejka oslavil osmdesátiny, což byl důvod odpustit si pro jednou žertování o slepicích. Japonská společnost Funai Electric oznámila, že na konci měsíce ukončí výrobu videorekordérů značky Sanyo – formát tak po čtyřiceti letech zaniká. Uplynulo devadesát let od narození Ludvíka Vaculíka a dvacet let od vydání debutu Fiony Apple „Tidal“ a alba „Pentastar: In the Style of Demons“ od Earth. Bylo potvrzeno další pokračování Shreka a vyšlo najevo, že potajmu vznikalo pokračování „Záhady Blair Witch“ (YouTube).

Věhlasný autor desítek deskových her Vladimír Chvátil získal za svou aktuální hru „Codenames“ prestižní cenu. Mark Kozelek novou písní řekl, co si myslí o Michaelu Jacksonovi. Běloruští celníci požádali členy Red Hot Chili Peppers, aby jim podepsali desky a fotografie Metallicy, kapela za zenitem jako kapela za zenitem, že. V Ostravě koncertovali Zu, v Trutnově Sodom a ve Vizovicích nevystoupili Megadeth. Nejen ochránci přírody se radovali z toho, že se do Moravského krasu po padesáti letech vrátil sokol stěhovavý. Pořadatelé filmového festivalu v Locarnu oznámili, že vzdají hold Rogeru Cormanovi a uvedou nový film Angely Schanelec. Hvězdu Donalda Trumpa obklopila zeď (III.). Začala Letní filmová škola a proběhl festival Fluff.