Samply minulých čtrnácti dní: Comic Con, Pluto a Lana Del Rey

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 6. do 19. července 2015.

Frost ze Satyricon v interview prozradil, že nové album bude odlišné od všech předchozích. Úplně postačí, když bude odlišné od posledního. Server Ahaonline v rubrice „Musíte vědět“ informoval, že muž střihl sousedku. Pokud je vám mezi čtyřiceti a sedmdesáti, žijete ve Velké Británii a jste veselí, můžete si udělat test, s jakou pravděpodobností do pěti let zemřete. Jestli opovrhujete komiksy jako příliš povrchními, věnujte pozornost stránce Existencial Comics a můžete začít opovrhovat sami sebou, protože jich polovinu nepochopíte. A když jsme u komiksů, určitě jste neprošvihli žádné cameo Stana Leeho?

TWEET ČTRNÁCTI DNÍ

Karel Veselý o svém prvním psychedelickém zážitku.

V DVTV mluvil DJ Josef Sedloň o tom, jak se proměnila hudební scéna. Tým stanice Discovery zjistil, že žraloky přitahuje death metal tím, že jim pustil kapelu Darkest Hour, což je metalcore. V San Diegu se konal Comic Con (I.), tradiční setkání fanoušků populární kultury. Jako vždy se na něm objevily mraky vypiplaných kostýmů, z nichž mnohé by jistě slušely i festivalu Obscene Extreme, a jako vždy si na něm odbyly premiéru všemožné „filmy o filmech“ a trailery. Sdílet všechny zajímavé by zaplnilo Samply na rok dopředu, za všechny ale vyberme tento a tento (YouTube). Pokud si z nich samým vzrušením propotíte triko, můžete se uklidnit nějakým hezky graficky vyvedeným citátem anebo si koupit tričko nové.

K Plutu po téměř deseti letech dorazila sonda New Horizons, lidstvo si jej tak vůbec poprvé mohlo prohlédnout „zblízka“ (II.). A v kosmu ještě zůstaneme – zajímá vás, jaká vesmírná loď je nejrychlejší? Pokud nemáte tucha, osvětlí vám to obsáhlá infografika. Pokud se nezajímáte o rychlost, ale o velikost, můžete se probírat touto daleko obsáhlejší infografikou. Z vesmíru, ovšem z nějakého zcela jiného, je „rozruch“ vyvolaný snímky královny Alžběty II., která v sedmi letech zvedá ruku k nacistickému pozdravu. Fotografie zveřejnil bulvární deník Sun. Do Prahy přijeli Quentin Tarantino a Ennio Morricone, společně natáčí hudbu k chystanému westernu „The Hateful Eight“. Festival Colours of Ostrava, na němž někteří interpreti zaujali natolik, že už mají i produkt s vlastním jménem v Ikei (III.), navštívilo přes čtyřicet tisíc lidí. Menší, ale jistě ne zanedbatelné množství návštěvníků se podívá i na Krhanice Open Air 2015 (IV.), festival extrémní kytarové muziky konající se kousek od Prahy. Nejvyšší kontrolní úřad informoval o tom, že se v Národní galerii stále pohřešují díla Jan Zrzavého, Josefa Lady nebo Františka Kupky, na jejichž absenci se přišlo při desetileté inventuře. Iron Maiden prodali deset milionů pint piva Trooper, na oslavu chystají speciál Trooper 666. Bubeník AC/DC Phil Rudd byl zase zatčen a následně propuštěn na kauci. Jste otrávení, když musíte dlouze cestovat po té naší obrovské Zemi? Tohle vám možná dodá jinou perspektivu. Lana přišla s tradičně optimistickou a k létu se hodící písní „Honeymoon“ (YouTube).