Samply minulých 14 dní: Health, Noé, Kalle a generace W

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 20. dubna do 3. května 2015.

Server Aktuálně ve své sportovní rubrice informoval, že „Štěpánek v Mnichově vypadl s kanárem“. V Brně hráli Wovenhand a o týden později také revival U2; klub Fléda se na svých webových stránkách chlubil tím druhým. Do programu festivalu v Cannes přibylo údajné 3D porno Gaspara Noého „Love“ (I.). Vešlo ve známost, že do Prahy přijedou Kraftwerk. Lars von Trier se svěřil, že si zase začal dopřávat alkohol, byť prý po malých dávkách.

CITÁT TÝDNE
„Zatímco členové generace Z si vaří mozky při formulování co nejoriginálnějšího tweetu vymezujícího se vůči nejnovějšímu opileckému výroku prezidenta, jejich otcové s pobaveným smíchem vypínají televizi a odebírají se do dílničky stlouct svoji sto sedmdesátou poličku na zavařeniny.“
Prigl.cz sice nevyhrál Magnesii Literu pro nejlepší blog, zato přišel s jedním ze svých dosud nejlepších článků

Alice Cooper se rozhodl věnovat své nové album všem přátelům, kteří podlehli drogám a alkoholu, jako hosty si k tomu pozval Paula McCartneyho, Dava Grohla a Johnnyho Deppa. Kirk Hammett se svěřil, že před časem ztratil iPhone, na němž měl nahráno na 250 riffů, z nichž si ale skoro žádné nezapamatoval – jaká škoda. Vyšel třetí Crook a první kazeta Crooked to Death (II.). Nemělo to prý co do činění s její váhou, nicméně do užší nominace kandidátů Rady ČT se nevešla Helena Fibingerová. Pořadatelé festivalu Struny podzimu se rozhodli vzdát na letošním ročníku hold skladateli Zdeňku Liškovi. Klára Doležálková natočila videoklip pro Leto (YouTube).

Death from Above 1979 nechali v novém klipu amišskou mládež pojídat houbičky, dojit a jinak se veselit. Chemical Brothers pustili do světa první skladbu z chystané desky a Sufjan Stevens ohlásil termíny evropského turné, které se našim krajům vyhne. V Praze byl otevřen zrekonstruovaný Parkhotel. Brněnský Henry Lee Fest ohlásil účast Lydie Lunch. Health o sobě dali vědět tak nahlas, až se z toho některým udělalo špatně (YouTube).

Lemmy z Motörhead se hodil marod. V Praze koncertoval houslový virtuos Daniel Hope a jeho vystoupení přenášel Český rozhlas – Vltava. Lidové noviny informovaly, že se „Zeman pochlubil plícemi nekuřáka i prostatou panice“, jména dárců ale neuvedly. V Hamburgu neznámí pachatelé zazdili dveře do vagónu metra a média o tom referovala jako o další úrovni graffiti vandalismu. Houslista John Metcalfe se v nové skladbě spojil s Natashou Khan neboli Bat for Lashes. A ještě něco nové hudby: tuhle od Edoshova kurníku, tuhle od FFS neboli společné kapely Franz Ferdinand a Sparks.

TWEET TÝDNE

mistry hokejové extraligy se poprvé v historii stali hráči Litvínova

Dave Lombardo připomněl, že uplynuly dva roky od smrti Jeffa Hannemana. Mezi stovku nejlepších soundtracků k videohrám se podle portálu Fact vešlo i „Machinarium“ Tomáše Dvořáka. Média informovala o záměru provozovatelů restaurací na pražském letišti snížit tamní ceny, které prozatím bezhlavě kopírovaly ty západní a spolehlivě tak odrazovaly české pasažéry od návštěvy. Uplynulo šestatřicet let ode dne, kdy dostal Ozzy Osbourne padáka z Black Sabbath. Herec David Suchet se svěřil, že jeho nejoblíbenější knihou od Agathy Christie jsou „Vraždy podle abecedy“ (III.). Billy Corgan se upsal společnosti TNA Wrestling a namísto hudby se začal věnovat wrestlingu. Kalle představili v Podniku nové skladby a tunel Blanka se neotevřel.