Samply minulého týdne: Wave, dcera rabína a Marissa Nadler

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 11. do 17. dubna 2016.

Festival Berlinale truchlil pro zesnulou fotografku Eriku Rabau (I.), která čtyřicet let fotila nejen na červeném koberci, ale i v místech, kam se žádný jiný akreditovaný fotograf nedostal. To pořadatelé přehlídky v Cannes zveřejnili tradičně velkolepý soutěžní program letošního ročníku. Institut plánování a rozvoje Prahy oznámil, že vypíše designérskou soutěž na podobu odpadkových košů – aktuálně je po městě čtyřiačtyřicet různých typů košů, což je trochu bordel. Nejnovější podcast Xplaymix namíchal Pretty Old Sound, který také zahrál na pouliční slavnosti u příležitosti otevření nového proskleného studia Radia Wave.

CITÁT TÝDNE
„Přesto bych Vás chtěl informovat, že jsme Váš podnět přešetřili a dospěli jsme k následujícím závěrům. Především musíme stejně jako v našem prvním stanovisku před dvěma týdny odmítnout, že by Vaši školu navštívili příslušníci Policie ČR. Bohužel, při obou jejich návštěvách došlo k politováníhodným nedorozuměním, kterých budete ještě litovat.
Jak jsme již uvedli, vaši školu skutečně navštívili dva neuniformovaní příslušníci Policie ČR. Považujeme tento postup za projev naší vstřícnosti, protože taky mohlo přijít deset frajerů v kuklách a to byste si pak těma praporama nezamávali dost dlouho.“

policejní prezident píše perem Jindřicha Šídla děkanovi FAMU

Výzkum BBC odhalil, že 7% lidí, kteří si kupují hudbu na vinylech, nemá gramofon a takřka polovina z nich si pořízené desky nepouští. Zde nabízíme patnáct tipů na rozšíření sbírky těchto elegantních bytových doplňků. Zajímá vás, kolik kilometrů urazí součástky nového iPhonu, než se k vám dostane hotový výrobek? Kobe Bryant odehrál poslední zápas, americkou hymnu před jeho vypuknutím zahrál na basu Flea. Jenny Hval se podělila o seznam desek, které bychom měli všichni slyšet. Na světlo světa vyplula podoba vinylové reedice soundtrack k filmu „Taxikář“ (ÍI.) a Deftones se připomněli novým videoklipem (YouTube).

Zpěvák kapely U2 navrhl, abychom bojovali s extremismem pomocí humoru. Zemřela herečka Věra Kubánková, jejíž poslední výraznou rolí byla babička v „Kobrách a užovkách“. Festival Colours of Ostrava oznámil, že na něm v červenci zahrají dcera rabína a devatenáctiletá zpěvačka. Ve dvaadvaceti pražských tramvajích bylo možno nakupovat jízdenky platební kartou, zatímco v Brně přišli na zasedání rady města občané s transparenty požadujícími zachování stávající koalice. Obálku nového čísla časopisu Wire ovládla Marissa Nadler (III.). Režisér snímku „Saulův syn“ potvrdil, že v létě 2017 začne v Budapešti natáčet svůj druhý film. Úředníci městské části Praha 1 rozhodli, že nosit transparent s nápisem „Chabé české penisy tyčí pevnou hranici“ není přestupkem. Eyehategod vyrazili na turné.