Samply minulého týdne: War for War, Volejte Novu a Inferno

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo mezi čtrnáctým a dvacátým lednem.

Hned pět známých postaviček se objeví ve filmu. Myšpulín, Bobík, Fifinka, Pinďa (I.) a Nergal (II.). War for War odehrají tři koncerty – v Plzni, Nýrsku a Brně. Kapela Psychostick sama sebe popisující jako humorcore, přišla s klipem, ve kterém je mnoho legrace. Venku je už třetí číslo komiksu „Satanic Hell“, tak objednávejte, ať stihnete vše přečíst, než bude čtvrté. Zemřel režisér Nagisa Oshima, světoznámý japonský tvůrce, který se mimo jiné inspiroval francouzskou novou vlnou. Jeho snímek „Korida lásky“ je v Japonsku stále zakázaný. Zkrachoval další prodejce hudebních nosičů - britský His Master's Voice. Po francouzském Virginu už jde o už o druhou velkou firmu doplácející na digitální prodej alb. Slovenští cybermetalisté Khadaver vyslali do světa klip ke skladbě „New World Disorder“ (YouTube).

¨

V těchto dnech vychází noví Voivod. Studenti plzeňského Ústavu umění a designu vystavují plakáty k českým i světovým filmovým klasikám. Médii proběhla zpráva, že chudák Emma Stone má na obálce magazínu W škaredou podprsenku. Brazilský soud nařídil knihkupectvím neprodávat román „50 odstínů šedi“. Bohužel pouze nezletilým. Chystají se hned dvě pekla, jedno z nich je i zlo. „Inferno“ Dana Browna a reedice „In the Streams of Inferno“, kultovní album norských blackindustrialistů Mysticum (III.). Edgar Feuchtwanger, který v mládí bydlel na stejné ulici jako Hitler, čekal, až mu bude 88, a napsal knihu „Hitlerův soused“. Vznikla česká filmová anticena Zlatý citron. V Texasu otevřou první veřejnou knihovnu bez knih na světě, vybavena bude pouze čtečkami děl v elektronické podobě. Tarantinova novinka „Nespoutaný Django“ zatím sklízí celkem nadšené reakce. Po práci budou opět koláče - v pořadu „Volejte Novu“ se zase začne objevovat ředitel. Monackému knížeti Albertu II. se nelíbí film o Grace Kellyové, jeho máti, pročež na produkci spolu se svými sestrami vyžaduje opravy. Produkce to nebere v potaz.