Samply minulého týdne: Wannieck Gallery, Mark Hamill a Květy

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo mezi osmnáctým a čtyřiadvacátým únorem.

Ve stejném čase, kdy brněnská radnice není shovívavá a neodpouští Wannieck Gallery pozdě zaplacené nájemné, vystavuje tatáž instituce s nadšením jalové fotografické kýče Jadrana Šetlíka (I.). BBC se omluvila za to, že po zprávě o Oscaru Pistoriovi zastřelivším přítelkyni pustila Hendrixovu „Hey Joe“, písničku o chlapovi, co zastřelil svou přítelkyni. Na Facebooku vznikla aukční stránka vytvořená přáteli Baroness, kteří takto chtějí pomoci s nákladnou rekonvalescencí po vážné autobusové nehodě, kterou kapela prodělala. Madonna, o které jsme psali před dvěma týdny, se nejspíš jedno ráno z leknutí pobryndala Evianem, protože jí kvůli odvážným fotkám přišlo bububu od Instagramu. Maďarský ústavní soud zrušil zákaz nosit hákový kříž, kuci plešatí se s ním pomějí od května. V Rusku našli něco, co by mohlo být mimozemského původu. Anebo jde o vtip? Na festivalu Soundwave v Sydney zapálil nějaký trotl v předních řadách magnesiovou světlici. Jednu dívku popálil, ostatní kolem sebe naštval a sebe zesměšnil. Koukněte, jak obyvatelé Harlemu reagují na nový hit, tanec Harlem Shake (YouTube).

Zdeněk Troška, jehož film „Babovřesky“ zrovna válcuje česká kina, neustál „šťouravé“ otázky redaktora Českého rozhlasu a odešel uprostřed rozhovoru. Oranssi Pazuzu a Elton John připravují nová alba. Steve Tyler se pochlubil, že prošňupal šest milionů. Serveru iTunes vadí obal nové desky Monkey Business (II.), místo hlavy museli dát míč. Zemřel Magic Slim, slavný kytarista, který celý život věnoval chicagskému blues. Mike McCready z Pearl Jam chce vydat experimentální album. Gerard Depardieu byl u čečenského prezidenta Kadyrova (III.). Možná pro pas nebo co. Mark Hamill byl osloven kvůli účasti v nových „Star Wars“. Album „Bílé včely“ skupiny Květy získalo Vinylu, což je hodně dobře, proč si tedy neposlechnout „Kostru“ (YouTube).