Samply minulého týdne: Walking Dead, GTA V a hadry

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 17. do 23. listopadu 2014.

Minulý týden přál hlavně lásce a dětem. Dozvěděli jsme se, že kronikář české celulitidy Jan Saudek čeká se svou čtvrtou manželkou třetího potomka, že v očekávání je i Nora Fridrichová s Robertem Zárubou, že si Václav Noid Bárta na ruku vlastnoručně vytetoval jméno své dcery a že si na doživotí odsouzený vrah Charles Manson vezme svoji šestadvacetiletou fanynku. Indičtí zemědělci nakoupili plyšové tygry v životní velikosti, aby jim pomohli odhánět slony plundrující úrodu. Heiden si na nás upletli čepice (I.) a Foo Fighters vánoční svetr ve stylu Emperor (II). Glenn Danzig se bude nejméně jednou skladbou podílet na dalším soundtracku k úspěšnému seriálu „The Walking Dead“. Ian Gillan z Deep Purple se nechal slyšet, že dnes už úspěšný hudebník nemusí ovládat žádný nástroj a že formát mp3 zní jako shit. Na stránkách webu Internet Archive si přímo v okně prohlížeče můžete zahrát mraky osmibitových her. Lenny Kravitz odložil koncert v Praze kvůli nemoci. To jiný koncert proběhl, jak měl. Kousek od Bílého domu se za účasti mnoha slavných osobností konalo vstoupení pro americké vojenské veterány. Ti navzdory nemocem přišli. Hra Grand Theft Auto V vyšla na PS4 a X-Box v modernizované verzi, kde lze poprvé v historii této herní série hrát z pohledu první osoby (YouTube).

Chilští studenti sestrojili kolo, které prý nelze ukrást. Rám se před uzamčením rozpojí a dá znovu dohromady mechanismem spojujícím sedlo s konstrukcí. Při násilném rozpojení se tak kolo zničí. Zůstává otázka, jestli to zloději vědí. Studenti ze Singapuru také nelenili a vymysleli aplikaci Apple Tree, nabádající majitele chytrých telefonů k omezení jejich užívání. Jestli chcete něco na sebe, nezaujala vás čepice od Heiden ani Foo Fighters Emperor svetr, a zároveň vám chybí Pluto coby planeta, kupte si triko (III.). Belgické centrum pro medicínu přišlo s varovným videem pro všechny mající ve zvyku googlovat vše o svých drobných zdravotních potížích (YouTube).

V roce 2015 vyjdou naposledy tištěné Zlaté stránky. Obyvatelům Benátek vadí hluk vydávaný kufry na kolečkách, které s sebou tahají po městě se camrající turisti. Pokud tedy v budoucnu budete chtít do města s kufrem, bude muset mít kolečka gumová. Špinavá zapáchající voda a od holubů potřísněné benátské domy jsou potichu, takže zůstanou. Příští týden přebírá žezlo Samplů opět Viktor Palák.