Samply minulého týdne: Výpustek, Dødsengel a Spock

Žádná oblast lidského konání už dnes není chudá na události, které by na konci týdne nestály alespoň za krátkou zmínku. Tím spíš ne hudba, alternativní i mainstreamová, která si ono pravidelné ohlédnutí zasluhuje, nehledě na to, jestli se hudebníci drží svého kopyta nebo se stávají součástí veřejného dění i jinak než skrze nástroje. Chceme si všímat obého.

Co nás zaujalo mezi devatenáctým a pětadvacátým březnem 2012.

Kniha „Bringing Metal to the Children“ (I.) Zakka Wylda, frontmana Black Label Society, bude k dostání 10. dubna. Čínští spisovatelé požadují po společnosti Apple miliony dolarů jako odškodné za údajný nelegální prodej jejich děl přes internet. Rammstein si spolu s Marilynem Mansonem na předávání cen Echo zahráli skladbu „Beautiful People“. Jiří Bělohlávek, šéfdirigent Symfonického orchestru BBC, obdrží Řád britského impéria. Zatímco jeden mediálně profláklý ožralý pingl svým Porsche Cayenne odřel vůz ženy, kterou následně schválně srazil, střízlivý spisovatel Chuck Palahniuk bude muset vyklepávat plechy své Toyoty Prius poškozené převrátivším se kamionem. Členové Death se vydají na turné po Spojených státech, aby podpořili charitativní organizaci. V pražském Veletržním paláci posunuli na důstojnější místo sochu Balzaka. Klip ke skladbě „99 Percenters“ z alba „Relapse“, jehož obal si Ministry bohužel nerozmysleli, je venku (YouTube).

Sheldon se konečně dočká (II.), server YouTube omezil přístupnost videa „Girl Gone Wild“ od Madonny na osmnáct let. Triarii, mistři majestátní, důstojné a velkolepé hudby, nepřijeli do Prahy, protože považovali hotel za penzion, zatímco Iva Bittová a Pavel Fajt si klidně zahrají v jeskyni. Konkrétně v rámci festivalu Cave Beat 2012 pořádaného sdružením Jeskynní tep. Evu můžete poslechnout v Kateřinské, Pavla ve Výpustku. Vypuknuvší jaro a všudypřítomné Slunce dělají lidem dobře na duši. Své o tom vědí Dødsengel (Soundcloud), kteří na desátého dubna chystají desku „Imperator“ (III.).