Samply minulého týdne: Vanessa, DHG a Václav Moravec

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 26. ledna do 1. února 2015.

Zaletět dronem do Osvětimi je poměrně lehké, doplazit se ke korunovačním klenotům už nikoli. Páter Halík chodí údajně po Vinohradech na červenou. Na Ples v Opeře přijede Mika Häkkinen. Prý se zúčastní i charitativní dražby, do níž věnuje nějaký předmět související s ježděním po okruzích ve formuli. Österreichische Bundesbahnen neboli Rakouské spolkové dráhy, obdoba Českých drah, v jejichž vagonech není moč a komunismus, přišly s novou reklamou, v níž účinkuje Karel Gott. Leoš Mareš se rozešel s Petrou Faltýnovou a DHG (I.) zveřejnili skladbu z chystané desky „A Umbra Omega“. „Ve třiadevadesátém jsme se v kapele například pořád rvali. Dostal jsem podmínku za to, že jsem brutálně pokousal spoluhráče,“ řekl mimo jiné zpěvák Vanessy Samir Hauser v rozhovoru dostupném zde. Česká televize spustila „Fokus VM“, díky kterému jsme se dozvěděli, že v posledních třinácti letech stoupla návštěvnost psychiatrických léčeben o 66%, a že Václav Moravec je podle nejméně jednoho diváka narcis (YouTube).

Judi Dench natrhla pozadí všem frfňalům, kteří o tetování říkají, že bude v pozdním věku vypadat blbě - chce si jedno pořídit ke svým osmdesátinám. Na Aukru je možné zakoupit spousty originálních výtisků Charlie Hebdo. Jestli jste Charlie, kupujte. A zároveň se můžete mrknout, jaké obálky byly v průběhu existence tohoto časopisu zakázány. Courtney Love se v dokumentu „Kurt Cobain: Montage of Heck“ přiznala k užívání heroinu během těhotenství a herečka Jana Plodková v rozhovoru pro týdeník 5plus2 řekla, že „Hollywood pro ni ztratil na lesku“. Sámer Issa se zamiloval a Geezer Butler z Black Sabbath skončil ve vězení kvůli barové rvačce. A Forest of Stars zveřejnili skladbu (YouTube) z chystaného alba „Beware the Sword You Cannot See“ (III.).