Samply minulého týdne: Uma Thurman, nespavost a Slash

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 9. do 15. února 2015.

Tuomas Holopainen z Nightwish se dle vlastních slov cítil ublíženě, když na web unikla skladba z chystaného alba. Chápeme jej, ale měl by myslet i na to, jak se cítili lidé, kteří tu skladbu slyšeli. Uma Thurman se na premiéře seriálu „Slap“ ukázala radikálně proměněná, načež se strhla lavina diskusí, jestli jde jen o nový make-up nebo o plastickou operaci. V Modrém dole v Krkonoších se lavina strhla doslova a způsobila tragédii – zabila lyžaře. Výraznou pozornost to nevzbudilo. Slavný kytarista Slash (I.) se bude rozvádět. Takové rozhodnutí je vážné a vyžaduje hodně odvahy, proto mu posíláme vyjádření podpory, které je zároveň i jistým doporučením: Klobouk dolů! Keep of Kallesin vydali „Epistemology“ (II.), suverénně nejhorší album, jaké vydat mohli. Angličané Voices přišli s videem ke skladbě „Last Train Victoria Line“ z alba „London“ (Vimeo).

Festival Obscene Extreme oznámil účast japonských S.O.B.. Satyricon podepsali smlouvu s vydavatelstvím Napalm Records, u něhož vydají DVD „Live at the Opera“, zachycující vystoupení v Den Norske Opera & Ballett z roku 2013. Herec Benedict Cumberbatch se oženil. V městečku Canterbury na Novém Zélandu vzbudilo menší poprask triko Cradle of Filth (III.) s masturbující paní vepředu a nápisem „Jesus Is a Cunt“ vzadu, které se ocitlo v tamním muzeu coby součást výstavy o proměnách populární kultury. Tool a System of a Down makají na novém albu. Pokud máte problémy s nedostatkem spánku, poslechněte si, nejlépe ovšem ve dne, neurologa Karla Šonka hovořícího na toto téma v Hyde Parku. Jestli je vám z nějakého důvodu teskno, můžete si pustit „Within Thrall“ od Leviathan (SoundCloud). Vůbec to nepomůže, ale dobře se to poslouchá.