Samply minulého týdne: Twin Peaks, True Detective a Flanders

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 11. do 17. května 2015.

Kytarista U2 s příhodným uměleckým jménem The Edge spadl při vystoupení ve Vancouveru z pódia. Swans vydají 26. května reedici svého debutu Filth. Po dva týdny bylo na silnicích k vidění enormní množství českých vlajek. Zhruba stejné množství teď bude k vidění v popelnicích. Což by se hodilo do nějakého textu Lany Del Rey, klidně i do Honeymoon, titulní písně chystaného alba, jejíž text se právě dostal na světlo světa (I.).

TWEET TÝDNE

David Lynch nakonec potvrdil, že se vrátí k natáčení další řady Twin Peaks

Florence Welsch z Florence and The Machine se v rozhovoru pro magazín Billboard (II.) rozpovídala o novém alba chystaném na červen a také se svěřila, že v minulosti před vystoupeními pila kvůli stydlivosti hodně alkoholu. Je milé, že se chystá pátý díl filmu Underworld, v němž se jako upírka Selene vrátí Kate Beckinsale, ale třeba tahle žena s alergií na světlo má kolem sebe upírskou auru, o které si Katka může nechat zdát. HBO se vytasilo s novým trailerem ke druhé řadě seriálu True Detective (YouTube).

Herec Harry Shearer, který daboval Flanderse, Burnse a Skinnera, Simpsonovy po dlouhých letech opustil. V Dubrovníku zrušili plánovanou divadelní adaptaci knihy Elementární částice Michela Houellebecqa. Podle tamní policie by šlo o bezpečnostní riziko. Zato natáčení třetího filmu inspirovaného dalším pseudohistorickým konspiračním bludem Dana Browna nikdo neřeší. Pokud by vás zajímalo, jak si kapela Behemoth prohlíží výrobu piva Behemoth (III.), pusťte si následující video (YouTube). Budí vás v noci vaše kočka? Vyzkoušejte, jaká je to legrace, a třeba budete mít pochopení.