Samply minulého týdne: Tony Stark, Volný pád a Milan Knížák

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo mezi pětadvacátým únorem a třetím březnem.

Heiden a Poslanecká sněmovna jsou na Twitteru. První jmenovaní hlásí, že dojmy ze zkoušky byly utopeny v Dalešickém pivu, druzí, že Hospodářský výbor pořádá seminář o využití pneumatik a pryže v silničním stavitelství. Přejeme hodně štěstí s tweetováním, ale opatrně! Český rozhlas má nové logo (I.). Stálo 2,2 milionu, to máme bratru 550 tisíc za pruh. Miliardář Clive Palmer si v Číně objednal stavbu Titanicu II, téměř přesné kopie Titanicu, chce vozit lidi z Anglie do Ameriky. Dá se tedy čekat, že tam brzy začne létat z Německa vzducholodí. David Černý musí zaplatit 100 tisíc Milanu Knížákovi, kterého v dokumentu odvysílaném Českou televizí označil za „nafoukaného, kriploidního čuráka“. Cálovat bude i televize. Před dvaceti lety měl v Cannes premiéru snímek „Volný pád“ (YouTube).

A když jsme u filmů, těšíte se na „Trance“ (II.) Dannyho Boyla? Na Pražském hradě proběhla rozlučková párty „Děkujeme nejen za jazz, pane prezidente“. Oscar Pistorius zastřelil přítelkyni a je na obálce časopisu Time. Fanoušci „Iron Mana“ se hádají, jaký že model bude Tony Stark (III.) nosit v dalším pokračování. Prý Mark XLII., ale jisté to není. Asi se budeme muset nechat překvapit. Pete Townsend naškrábal omluvný dopis sedmiletému chlapci za to, že jej na koncertě počastoval slovy „fuck off“. Titulní píseň k další bondovce dostane opět na starosti Adele. Snad bude lepší než „Skyfall“. Pavel Brázda, významný český malíř, vrátil Václavu Klausovi medaili Za zásluhy. Klaus je podle něj varovným a odstrašujícím příkladem prezidenta, jaký by tu už nikdy neměl být. Lépe je na tom nyní už bývalý papež Benedikt XVI. – skončil v úřadu, aniž by mu vrátili jedinou medaili.