Samply minulého týdne: Švejk, Burzum a Anonymous

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo mezi dvacátým druhým a dvacátým osmým dubnem.

Johnny Depp a Amber Heard byli viděni, jak se na koncertě Rolling Stones drží za ruce. Ti naštěstí stihli v klidu dohrát. Simone Simons z Epicy je v požehnaném stavu, pročež se kapela octla ve stavu nečinném. Podle Psyho úspěch jeho nové skladby dokazuje, že není hvězdičkou zhasnuvší po jednom hitu. Uvidíme, jaký úspěch bude mít jeho třetí věc. V Lipnici nad Sázavou se uskutečnilo setkání „švejkologů“, kteří debatovali, zda je Jaroslav Hašek (I.) autorem světového významu. Hnutí Anonymous zakládá vlastní zpravodajský web (II.). Snad jej někdo nehackne. V Miami proběhne Festival gay a lesbického filmu, v Ostravě zase divadelní festival Dream Factory, v rámci něhož si Vojta Kotek zahraje Vinnetoua. Kristen Stewart konečně potvrdila, že si opravdu vezme Pattinsona. Poslechněte si možná poslední metalovou skladbu Burzum (YouTube). Varg se od teď vrhá na ambient.

Po devatenácti letech se v našel ukradený Chevrolet Quentina Tarantina, který si zahrál v „Pulp Fiction“. Emily Blunt v rozhovoru řekla, že po Tomu Cruisovi fanynky neustále chtějí podepisovat prsa. Obyvatelé jedné londýnské části chtějí pojmenovat ulici po Amy Winehouse. Horsta Tapperta (III.) alias inspektora Derricka takové štěstí zřejmě nepotká, údajně prý sloužil v SS. Stockholmská policie našla v tourbusu Justina Biebera malé množství jakési drogy. Americký magazín People vyhlásil, že nejkrásnější ženou světa je Gwyneth Paltrow, Stíny Plamenů zase vychrlili skladbu „Doudlevecký sběrač“. Takže hurá do kanalizace (SoundCloud).