Samply minulého týdne: Spock, nádražka Bubeneč a jiné těžké váhy

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 23. února do 1. března 2015.

Madonna upadla (I.). Pokročily přípravy režijního debutu Vojty Kotka, v němž budou lyžovat Jakub Prachař a Vilma Cibulková. Jenny Hval a The Tallest Man on Earth ohlásili nové desky. Řecká vláda pozastavila tamní nejvyšší fotbalové soutěže, stalo se tak již potřetí. Poté, co loni v Kalifornii sežrali brouci strom vysazený na počest George Harrisona, byl v minulém týdnu vysazen nový. „Cesta ven“ hledala po triumfu na Českých lvech cestu ke svým divákům.

CITÁT TÝDNE
„Kanibalismus je drsný, hnusný, ale zajímavý.“
režisér Petr Jákl v rozhovoru pro iDnes

Ti, kdož očekávají nový díl „Vetřelce“ od Neilla Blomkampa, měli radost z informace, že film naváže na druhý díl ságy a následující filmy Davida Finchera a Jeana-Pierra Jeuneta bude ignorovat. A aby toho nebylo málo, ohlásila produkční společnost pokračování „Blade Runnera“ i jméno režiséra: Denis Villeneuve. Vyšel atlas všech 865 druhů pavouků, kteří prokazatelně žijí na území České republiky (II.). Své české koncerty avizovali David Guetta a Rudimental. Životopisný film, v němž Briana Wilsona z Beach Boys hrají Paul Dano a John Cusack, se dočkal první upoutávky (YouTube).

Prezident republiky rozpoutal debatu o vegetariánech a abstinentech. Filmem roku podle amerických akademiků se stal „Birdman“. Vyšly nová deska Torche a nové číslo Nového prostoru. Nejmenovaný český recitátor se rozhodl vydělávat na své rasistické minulosti. Dům, v němž vyrůstal Paul McCartney, šel do dražby. East Anglian derby vyhrál tým Norwich City, který porazil rivaly z Ipswiche 2:0 a dostal se tak na třetí místo v tabulce druhé anglické ligy, Ipswich klesl na místo šesté. To gól Milana Baroše a penalta zneškodněná Jiřím Pavlenkou znamenaly remízu Baníku Ostrava se Spartou Praha, která tak s tradičním rivalem v letošní sezóně uhrála jen jeden bod z šesti možných.

TWEET TÝDNE

poslední tweet herce Leonarda Nimoye (III.), který zemřel ve věku 83 let

Devin Townsend přiznal své roční příjmy kolem jednoho a půl milionu korun před zdaněním a server Metal Sucks se divil, že je to málo. Fanoušky nádražní restaurace v Praze – Bubenči potěšila informace, že se její provozní rozhodl pokračovat, ač u podniku už několik měsíců nezastavují vlaky. Coliseum v květnu vydají nové album „Anxiety’s Kiss“, klip k singlu „We Are The Water“ je venku už nyní (YouTube).

Protože v létě je v Kataru vedro, zatímco v lednu a únoru proběhne olympiáda, doporučili hlavouni z organizace FIFA, aby se fotbalové mistrovství světa v roce 2022 hrálo na přelomu listopadu a prosince. A s vynikajícími nápady se vůbec roztrhl pytel: tak třeba Český olympijský výbor navrhl do Rady České televize Helenu Fibingerovou. A Mezinárodní federace fonografického průmyslu zase vyhlásila pátek dnem, kdy budou shodně po celém světě vycházet nové desky – doufáme, že si toho všimli i Nod Nod a zohlední to, až pustí do světa druhou edici vinylů. Úsvit zašel.