Samply minulého týdne: Skyrim, nacisté a Burial

Žádná oblast lidského konání už dnes není chudá na události, které by na konci týdne nestály alespoň za krátkou zmínku. Tím spíš ne hudba, alternativní i mainstreamová, která si ono pravidelné ohlédnutí zasluhuje, nehledě na to, jestli se hudebníci drží svého kopyta nebo se stávají součástí veřejného dění i jinak než skrze nástroje. Chceme si všímat obého.

Co nás zaujalo mezi šestým a dvanáctým únorem 2012.

Jesse Leach, který před deseti lety odešel z The Killswitch Engage, se k nim zase vrací. „Serpent Sermon“, tak zní název desky, o níž se na jaře bude mluvit nejen v rámci scény, ale i v hromadné dopravě, na letištích, ve školních jídelnách a u kadeřníka. Nebo možná ne, ale stejně se těšíme, že si Marduk po „Wormwood“ vylepší skóre. Třeba vás potěší interview s Anneke Van Giersbergen. S osmou řadou definitivně skončí seriál Dr. House, klesá mu sledovanost. Soud v Mnichově rozhodl, že galerie Mosel & Tschechow musí zaplatit umělci Stefanu Bohnenbergerovi odškodné dva tisíce eur za to, že neuchovala dva hranolky usmažené před dvaadvaceti lety. Bohnenberger je tehdy použil jako předlohy pro zlaté odlitky (I.), které galerie nabízela. Spolu s nimi jí dal do úschovy i „originály“, o něž nyní projevila zájem jistá sběratelka a nabídla dva a půl tisíce eur. Galerie se však nedomnívala, že jde o umění, proto hranolky neuchovala. Soud rozhodl, že Bohnenbergerovi tak vznikla škoda. Nechte se okouzlit nebo možná oblbnout klipem The Dillinger Escape Plan (YouTube).

Derek Brunsveld, vokalista křesťansky orientovaných Ludlow Falls, byl zatčen za sex s nezletilou. Kolegové jej vyhodili a oznámili, že změní název kapely. Nejlépe by to asi okomentoval Nelson. Pokochejte se deskou „Angels of Darkness, Demons of Light II“ od Earth nebo skladbou „Roots“ od Borknagar. Pelican vyzvali fanoušky, aby pro ně natočili klip. V českých kinech se objeví koncertní film „Don't Think“ Chemical Brothers. Třeba na něj i někdo přijde. Nacisté ke konci druhé světové války obrovsky pokročili ve výzkumu antigravitace, což jim umožnilo osídlit Měsíc, kde připravují invazi na Zemi. Tedy alespoň podle filmu „Iron Sky“ (II.) promítaného v rámci festivalu Berlinale. Zemřel Adam Adamowicz, konceptuální umělec, spoluautor her „The Elder Scrolls V: Skyrim“ a „Fallout 3“. Taky Whitney Houston. Jan Žamboch poslal hudební vzkaz Jaromíru Nohavicovi. Kylesa bůhvíproč projede v dubnu tour po USA s Gwar. Master’s Hammer vydali „Vracejte konve na místo“ (III.). Bez tohohle už se dneska vlastně ani nedá vylézt ze dveří.