Samply minulého týdne: sex, Coelho a Brno

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 7. do 13. března 2016.

Stephen Hawking si zahrál v reklamě a Nergal ve zkušebně. Stephenovi to šlo líp. Spisovatel Paulo Coelho na svém blogu zveřejnil výzvu – hledá muže, kterého v roce 1982 potkal v Praze. Hudební server Pitchfork je celý v novém, tendence tu a tam chválit uspávání hadů mu však zůstala. Daft Punk přišli s originálními prsteny (I.).

Pokud nemáte sex a ani jej nechcete, můžete si sestrojit vlastní raketomet k odpalování petard, pořídit si tento mód Star Wars: Battlefront anebo začněte oblékat koně. Pokud i přesto všechno někoho zaujmete natolik, že se s vámi vyspí, neradujte se, třeba vás přestane bavit práce jako newyorské policisty. Filharmonie Brno se díky prozatím verbální podpoře politiků může těšit na nový sál, který má být hotový v roce 2019. Taktéž byly oznámeny plány na rekonstrukci chátrajícího fotbalového stadionu hyzdícího brněnské Lužánky. Snad nezůstane u natřené branky. Už jste viděli nové interview s Death Grips? Je delší, ale určitě se vyplatí vydržet až do konce. (YouTube).

Na Netflixu se objevila čtvrtá řada seriálu „House of Cards“ (II.) a na iDnes.cz článek o tom, že přehnané sledování seriálů vede k závislosti. Prý ale pomůže zrušit předplatné streamovací služby. Děkujeme za radu a divíme se, že při obecné tendenci zpoplatňovat na internetu všechny druhy kvalitního obsahu, kulturního i zpravodajského, zůstává iDnes.cz pořád zadarmo. Na svět se dostalo video srážky automaticky řízeného vozu společnosti Google a autobusu. Je zhruba stejně napínavé jako dění na sociální síti Google+, stejně ale přiživilo už tak mohutné debaty vířící po celém světě. Zlé jazyky tvrdí, že Google kolizi způsobil záměrně, aby odklonil pozornost od toho, že někde započal stavbu vlastní planety anebo od toho, že stylizace jeho loga u příležitostí různých výročí a svátků už nikoho nezajímají. Je pořád zima, všude plno politiky, není ale všem dnům konec – Duo Jamaha (III.) stále koncertuje.