Samply minulého týdne: Sasha Grey, The Prodigy a Fuka

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 23. do 29. března 2015.

Začalo jaro a také třetí série „Kanceláře Blaník“. Tim Cook, šéf Applu, plánuje věnovat celý svůj majetek, mající hodnotu téměř dvaceti miliard korun, charitě. Archeologové objevili v argentinské džungli stavbu, která je pravděpodobně nacistickou pevností postavenou ve čtyřicátých letech coby útočiště pro případ prohrané války. Pokud zažíváte těžké chvíle, věřte, že nejste sami – třeba bývalá pornoherečka Sasha Grey si na Twitteru si postěžovala, že ji píchla včela (I.). The Prodigy v den vydání těchto Samplů vydávají album „The Day Is My Enemy“ (II.). LA4 a DJ Wich vypustili video k tracku „Zlato v bahně“ (YouTube), na kterém se podílel i Vladimir 518.

Americké vojenské konvoje vracející se z Pobaltí dorazily do České republiky, kde v jako jediném státě nebyl slyšet hluk z pohybu těžké techniky přes povyk, který jejich přítomnost vyvolala. Německá televize RTL chce natáčet nové filmy o Vinnetouovi a Old Shatterhandovi. Toho bude hrát Wotan Wilke Möhring, Vinnetou zatím obsazen není. František Fuka spustil crowdfundingovou kampaň s cílem vybrat peníze na netradiční cestopis o Japonsku. Julia Roberts se na obrazovce po letech potkala s Richardem Gerem (III.). Kdyby vám připadalo, že obaly starých klasik už dnes nejsou dostatečně živé, mrkněte sem. „To není Zikmund a Hanzelka, tedy slavní cestovatelé, to je dvojice dívek, které jednaly velmi neprozřetelně. Neprospěly České republice, protože způsobily starosti sobě, své rodině, svým známým a přátelům a koneckonců i českému státu,“ prohlásil prezident Miloš Zeman na adresu českých žen, které se po dvou letech zajetí v Pákistánu konečně dostaly na svobodu. Jestli si připadáte významní, srovnejte se s vesmírem. A tamtéž zůstaneme i na úplný závěr – radost totiž udělali Arcturus a jejich nová skladba (YouTube).