Samply minulého týdne: Rouhání, prst a Mono

Žádná oblast lidského konání už dnes není chudá na události, které by na konci týdne nestály alespoň za krátkou zmínku. Tím spíš ne hudba, alternativní i mainstreamová, která si ono pravidelné ohlédnutí zasluhuje, nehledě na to, jestli se hudebníci drží svého kopyta nebo se stávají součástí veřejného dění i jinak než skrze nástroje. Chceme si všímat obého.

Co nás zaujalo mezi třicátým červencem a pátým srpnem 2012.

Debemur Morti zveřejnili trailer k „777 – Cosmosophy“ od Blut Aus Nord (I.). Na Marsu dosedla doposud největší mobilní laboratoř, vozítko Curiosity, vyslané Národním úřadem pro letectví a kosmonautiku, zatímco o pár hodin dříve přistála za zády olympijských závodníků ve finále sprintu na sto metrů láhev od piva, vyslaná jakýmsi opilcem. Daniel Erlandsson, bubeník Arch Enemy, si zlomil prst. Tiesto je nejbohatší DJ na světě. Další kapela, tentokráte rockeři Warrant, mají své víno (II.). Během natáčení nového alba na Jamajce si na popud rastafariánského kněze změnil Snoop Dogg přezdívku na Snoop Lion. Rovněž opouští hip hop a coby odvěká reinkarnace Boba Marleyho se začíná přiklánět k reggae. Rapper, kterého nedávno dostal dvouletý zákaz vstupu do Norska kvůli marihuaně, už dle vlastních slov nepovažuje hip hop za styl, prostřednictvím něhož by otec tří dětí měl nechat promlouvat vlastní moudrost. Dave Mustaine v rozhovoru prohlásil, že je znechucen Barackem Obamou a že se směje, když jej slyší mluvit. Zato frontman Band of Horses je z jiného politika nadšený, jeho kapela se líbí Davidu Cameronovi. Když už se člověk láduje reklamami, ať jsou alespoň vtipné a jsou v nich blackmetalové kapely. Elton John se velmi nevybíravě vyjádřil o Madonně. Prý je „pouťová striptérka“ a „její kariéra už je pryč“. Mono přišli s velkolepým videoklipem (YouTube).

Jeden manželský pár v Kanadě si nemohl pronajmout bydlení, majiteli pozemku se totiž nelíbilo, že manželé hrají v heavymetalové kapele. Šestadvacet teenagerů ve věku od čtrnácti do osmnácti let muselo být ještě před začátkem vystoupení rappera Wizy Khalify převezeno do nemocnice kvůli otravě alkoholem. Kochejte se ukázkami z chystaného alba Neurosis. Uplynulo padesát let od smrti Marilyn Monroe. Fredovi MacPhersonovi ze Spector se nelíbí olympijská pochodeň, sloužila nacistům k propagandě. Arcibiskup Ludwig Schick (III.) prosazuje zákon, podle nějž by měl být trestán každý, kdo se proviní rouháním. Chce tak zabránit zesměšňování víry i všeho svatého. Panu arcibiskupovi s láskou posíláme skladbu od Revenge (YouTube). Krucinál.