Samply minulého týdne: realističtí následníci České sody a imitátor Mirky Spáčilové

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.
Co nás zaujalo ve dnech od 6. do 12. března 2017.

Režisér Václav Marhoul potvrdil, že do fáze natáčení brzy vstoupí jeho dlouholetý projekt Nabarvené ptáče, v němž má vedle Harveyho Keitela účinkovat též Alexej Kravčenko, představitel hlavní role z protiválečného filmu Jdi a dívej se. Vyšlo nové album tokijských Endon a čerstvé číslo časopisu Wire s The Residents na obálce. Tony Iommi se svěřil, že by rád nahrál novou hudbu s někdejším frontmanem Black Sabbath Tonym Martinem. Uplynulo pětadvacet let od otevření první české pobočky McDonald's a deset let od vydání alba Neon Bible od Arcade Fire. Režisér Edgar Wright zveřejnil trailer svého nadcházejícího filmu Baby Driver.

Terry Gilliam začal znovu natáčet svůj film o Donu Quijotovi, těšíme se na doprovodný dokument. Do výběru pěti nejlepších branek uplynulého kola první fotbalové ligy se dostalo gólů sedm – tedy pro jistotu všechny, které předešlý víkend padly. BBC se omluvila za chybnou informaci, že v den svých narozenin zemřel vyhlášený ochmelka a postpunková ikona Mark E. Smith z The Fall. Aktuální statistika ukázala, že na Wikipedii chodí překvapivě více lidí než na Pornhub. Média přinesla zprávu o opatovi, který v 18. století doprovázel svůj podpis smajlíkem, a vzbudila tím povšechnou dobrou náladu. Vladimír Mišík oslavil sedmdesátiny a seriál Pustina vyšel na DVD.

Střihač Jiří Brožek oslavil sedmdesátiny, architekt David Vávra šedesátiny a album Velvet Underground & Nico bylo jen o dekádu mladší. Pořadatelé Besedy u Bigbítu oznámili, že si v srpnu splní promotérské sny se Starou rzekou a Annou Von Hauswolff. Jeff Bridges předal Johnu Goodmanovi jeho hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Aniž by si toho kdokoliv všiml, najal portál iDnes v tichosti autora parodujícího Mirku Spáčilovou. Zatímco deník Telegraph analyzoval komediální potenciál nejúspěšnějšího virálního videa posledních týdnů, portál A2larm spekuloval pod vypjatým titulkem o hroutících se životech. Jaromír Jágr vsítil branku, Česká soda konečně našla důstojné pokračovatele a na Žižkově hořel bar.