Samply minulého týdne: Praha 1, Dikobraz a rap

Žádná oblast lidského konání už dnes není chudá na události, které by na konci týdne nestály alespoň za krátkou zmínku. Tím spíš ne hudba, alternativní i mainstreamová, která si ono pravidelné ohlédnutí zasluhuje, nehledě na to, jestli se hudebníci drží svého kopyta nebo se stávají součástí veřejného dění i jinak než skrze nástroje. Chceme si všímat obého.

Co nás zaujalo mezi šestadvacátým březnem a prvním dubnem 2012.

Neurosis dokončili mix nové nahrávky. David Isberg, dávný člen Opeth, strávil nějaký čas v nemocnici poté, co byl surově zmlácen. Kenneth A. Nilsen z vydavatelství Neseblod Records stojícím za výstavou „Norwegian Black Metal – Part One“, o které jsme psali, se nechal vyzpovídat. Server OnaDnes přišel se zprávou o současném trendu mezi ženami – odstraňováním bradavek. A vůbec byl apríl letos náramně šprýmovní. Všichni jsme nějak začínali, takhle Nine Inch Nails. Francouzští DarkTribe se chystají vyslat do světa debutové album. Možná by si to rozmysleli, kdyby věděli, o kolik výživnější jsou jejich němečtí jmenovci. Rap jsme v Samplech ještě neměli, proč nezačít s Death Grips (YouTube).

Vincent Cavanagh hovořil pro blog Heavymetalfood. Ještě tento měsíc vyjde „Eremita“ slovutného Ihsahna. Naděje vzbuzuje i chystaná „Oceania“ od Smashing Pumpkins. Všude jsme četli, že se James Cameron (I.) vypravil do hlubin oceánu, a že při tom stihl tweetovat. Chris Fehn (II.) ze Slipknot je otcem, Hana Hegerová zase čestnou občankou Prahy 1. Pokud nejste dobře naladěni, pročtěte si pár Dikobrazů. Tomáš Linhart, který se stará o webové stránky Jaromíra Nohavici, na základě fotografie ponouká ke kontaktu návštěvníky prvního Nohavicova koncertu v roce 1982. Mamonu se odolává těžce. Co M.A.M.O.N.? Vajec je naštěstí dost, mají zlevňovat. Varg přidal 31. března na web Burzum relativně dost promo fotografií (III.). Měl den počkat.