Samply minulého týdne: Or, Hexvessel, Gotham a emotikony

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 24. do 30. srpna 2015.

Or vyrazili na evropské turné, zatímco Wovenhand a Chelsea Wolfe zahájili společné turné po USA. Fred Durst způsobil, že se prý začali bavit Slash a Axl Rose. Špitalo se, že by další film se Supermanem mohl režírovat George Miller, autor „Šíleného Maxe“ a, pardon nemohu si pomoci, „Babe 2: Prasátka ve městě“. A když jsme u toho, pak si neváhejte prohlédnout, jak by Maxův příběh vypadal, kdyby ho ztvárnili kdysi v Egyptě. Jindřiška Bláhová recenzovala autobiografii Juraje Herze. Ernie Ball a St. Vincent navrhli kytaru (I.). Pražští zastupitelé hnutí ANO vyjádřili nepodporu primátorce a Miroslav Pelta nevyjádřil podporu Romanu Berbrovi.

TWEET TÝDNE

redakce Týdne demonstrovala, co to znamená být zbabělým hňupem: nejprve se čtenářů ptala, zda by volili Hitlera, kdyby pomohl s uprchlickou krizí, a poté tuto anketu smazala

Potvrdilo se, že kdykoliv veřejně promluví Filip Renč, měl by někdo shánět sanitku. Do „Gothamu“ se vplížil Joker. Uplynulo devadesát let od narození spisovatele Arkadije Natanoviče Strugackého. Plzeň, Liberec a Sparta postoupily do Evropské ligy, Jiskra Rýmařov do dalšího kola domácího poháru. Hexvessel vzdali hold Tiamat a podepsali smlouvu s labelem, který švédské gotiky zkraje 90. let vydával. Lemmy si stěžoval na špatné dýchání a bolesti v zádech, pročež Motörhead předčasně ukončili koncert. Eagles of Death Metal a Destroyer (YouTube) zveřejnili nové klipy.

Ministr kultury se odmítl znovu zabývat podnětem na prohlášení havířovského nádraží kulturní památkou. Bylo rozhodnuto, že čestné Oscary napřesrok získají režisér Spike Lee a herečka Gena Rowlandsová (II.), jejíž výkony ve filmech Johna Cassavetese nepřestávají fascinovat ani dekády poté. Pavel Haas Quartet získal za nahrávku díla Bedřicha Smetany prestižní ocenění hudebního měsíčníku Gramophone v kategorii „Komorní hudba“. Psal se rok 2015 a ukrajinský režisér Oleg Sentsov byl v Rusku odsouzen k dvaceti letům vězení za údajný plán vyhodit do povětří Leninův pomník.

Některé kavárny na Krymu přejmenovaly ve své nabídce Americano na Russiano. Insania vyslala poplašnou zprávu, že pozvolna pracuje na novém albu a v konspiračních sklepeních se toho dělo ještě mnohem víc. Sunn O))) zveřejnili svou fotografii, kterou během festivalu Brutal Assault vyfotil Peter Beste (III.). Firma Koh-i-noor se rozhodla zavřít svou továrnu na tužky v Číně. Zemřel fanoušek Justina Biebera, který utratil sto tisíc dolarů za plastické operace, aby se podobal svému vzoru. Mezi kandidáty na oficiálně schválené emotikony se zařadili netopýr, těhotná žena a avokádo. Vývoj této události pro vás budeme dále sledovat.