Samply minulého týdne: Nebel, Sólstafir a Kerndlová

Žádná oblast lidského konání už dnes není chudá na události, které by na konci týdne nestály alespoň za krátkou zmínku. Tím spíš ne hudba, alternativní i mainstreamová, která si ono pravidelné ohlédnutí zasluhuje, nehledě na to, jestli se hudebníci drží svého kopyta nebo se stávají součástí veřejného dění i jinak než skrze nástroje. Chceme si všímat obého.

Co nás zaujalo mezi dvanáctým a osmnáctým zářím 2011.

Umbrtka zveřejnila „Jaro nevidět“ (YouTube), můžete jej i stáhnout. Odevšad na nás začal koukat Alois Nebel s tváří Miroslava Krobota (I.), což je příjemné – na Jeseníky, stanici Bílý potok a Květu vytvořenou pomocí rotoskopie se těšíme. Hypocrisy vydají DVD s nahrávkou koncertu v Sofii. Juraj Filas, český skladatel narozený na Slovensku, uvedl v kostele svatého Ignáce z Loyoly na Manhattanu rekviem za oběti teroristických útoků z 11. září 2001. Skyline se vydávají na tour po Spojených státech. Polské katolické církvi s největší pravděpodobností vadí Nergal v televizi více než Nergalovi polská katolická církev v televizi i mimo ni. Na internetu se objevil duet Amy Winehouse a Tonyho Bennetta. BMG Rights Management schlamstlo vydavatelství Bug Music. Počítejte, kolik cédéček ve vaší sbírce tak najednou pochází od zaprodaných umělců. Anathema pracuje na další desce. „Evermore Darkly…“, očekávané mini-album Cradle of Filth, můžete nyní ochutnávat. Slíbili jsme novinky ohledně Nightwish: kromě alba „Imaginaerum“ přijde kapela i se stejnojmenným filmem. Ten dokonce dostal grant od Finnish Film Foundation.

V pátek 23. poběží na VH1 záznam koncertu Nirvany „Live at the Paramount“. Jestli jste tam nebyli, neviděli jste ho, tak nelezte do hospody a koukejte (II.). Umoral, kteří nás zatím oblažili EP, jehož obal si prohlížíte (III.), chystají regulérní album. Ponese název „Der Hvor Sola Aldri Skinner“. Evanescence streamují a streamují. Sólstafir, jejichž nová nahrávka „Svartir Sandar“ je na spadnutí, zveřejnili skladbu „Fjara“. Venku je i třicet vteřin z „Lulu“. „Per Flagellum Sanguemque, Tenebras Veneramus“ od Gnaw Their Tongues by měl obstarávat veselí a zábavu o listopadových večerech. Vrátí se Whitney Houston ve filmovém muzikálu. Nile vydají nevydané skladby. Tereza Kerndlová, talentovaná česká hudební umělkyně, vydá v pořadí už čtvrté dlouhohrající album, jehož texty prý budou o mezilidských vztazích. Ještě dodejme, že autorka má z desky dobrý pocit. Velmi brzy začne nevstřícné, ba přímo odporné počasí. Proto nezapomínejte, že jsou tu lidé jako Terezka.