Samply minulého týdne: narozeniny, Cabaret Voltaire a Lemmy

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 4. do 10. ledna 2016.

Vyšla „★“. Časopis Rock&Pop nadále dokazoval, že to se záměrem být nejtrapnějším hudebním médiem na trhu myslí velice vážně. Ve věku pětaosmdesáti let zemřel věhlasný maďarský kameraman Vilmos Zsigmond. Kapela Květy oznámila, že „někdy“ vydá dvojalbum šuplíkových skladeb a nazvala ho „Starý kortikoid“. Zemřel skladatel a dirigent Pierre Boulez (I.), který se na sklonku kariéry četně věnoval i dílu Leoše Janáčka. Portál Aerovod legálně streamoval dokument „Zkáza krásou“, zatímco nový film Filipa Renče o Lídě Baarové se dočkal traileru, což by legální být nemělo.

TWEET TÝDNE

zemřel Filip Fuchs z kapely See You in Hell

Média informovala o tom, že vánoční strom se ze Staroměstského náměstí přesunul do pražské ZOO a stalo se z něj krmivo. Filmový kritik Kamil Fila oznámil, že po čtyřech letech končí práci pro časopis Respekt. Reunion ohlásilo tolik kapel, že nás opustila chuť to sledovat. The Cult vábili na svou desátou desku. Stanislav Dvořák z Novinek.cz překonal sám sebe a zároveň jiné debilní recenze filmu „Osm hrozných“. Aluk Todolo streamovali skladbu z nadcházející desky a osnovali evropské turné. Psalo se o muži, který svou oddanost londýnskému fotbalovému Arsenalu demonstroval tím, že dal své dceři jméno Lanesra a své ženě tuhle souvislost prozradil, když byly dítěti dva roky.

Vynikající odpověď na otázku „A proč vás vyhodili z předešlé práce?“ si na budoucí pracovní pohovory zařídil kreslíř časopisu Čtyřlístek (II.). Kapela Morgue Son ukončila činnost. Netflix odtajnil expanzi na desítky dalších trhů a zveřejnil trailer k seriálu „The Get Down“, který režíruje Baz Luhrmann. Trenér Baníku Ostrava Vlastimil Petržela si všiml, že hráči A týmu jsou zvyklí sedět v kabině jako slimáci. Bolek Polívka nebyl nominován na Cenu české filmové kritiky a ve Velké Británii mezitím hodně pršelo. Kapela Zakázaný ovoce dokazovala, že nejen Citron může postihnout hnití zevnitř.

Spike Lee odhalil, že poslední dva roky pracoval na dokumentu o albu Michaela Jacksona „Off the Wall“, a že ho uvede na festivalu Sundance. David Bowie a den po něm Scott Walker slavili narozeniny. Pořadatelé přehlídky Projekt 100 oznámili, že tu letošní zahájí „Sedm statečných“ a možná dojde i na „Kouř“ (III.). To dramaturgové festivalu Itch My Ha Ha Ha oznámili, že do Brna přivezou Cabaret Voltaire. Všude hráli Motörhead a Lemmy se posmrtně objevil v reklamě na mléko.