Samply minulého týdne: Merkelová, Hanks a U.D.O.

Žádná oblast lidského konání už dnes není chudá na události, které by na konci týdne nestály alespoň za krátkou zmínku. Tím spíš ne hudba, alternativní i mainstreamová, která si ono pravidelné ohlédnutí zasluhuje, nehledě na to, jestli se hudebníci drží svého kopyta nebo se stávají součástí veřejného dění i jinak než skrze nástroje. Chceme si všímat obého.

Co nás zaujalo mezi devátým a patnáctým lednem 2012.

Na svět se dostal dopis, který v roce 1823 napsal Beethoven. Přestože zrovna nesděloval nic zajímavého, nemluvě o tom, že autor škrábal, byl onen papír hned oceněn na sto tisíc eur. Remasterovaní Darkthrone jsou sice rouhání, nicméně i tak dvacátého února vyjde „Sempiternal Past“ (I.), zvukově vyšperkovaná kolekce prvních dem. Jen o čtyři dny později i nová deska Drudkh. Lokální zla také nespí – Naurrakar chystají „Zákon Chaosu“ (II.). V kinech se objevilo hollywoodské zpracování románu „Muži, co nenávidí ženy“. Biohazard hrají tak dobře, že si můžou dovolit nabídnout americkým fanouškům nové album „Reborn in Defiance“ zdarma. Frontman Aerosmith něco někde říkal o novém albu, což je celkem jedno. Důležité je, že nový materiál chystají Marduk, kteří se při nahrávání neopomněli fešácky fotit (III.). Výsledek dostaneme na jaře. Cannibal Corpse začli realizovat videoklip ke skladbě „Torture“ z chystané desky. Ve Zbirohu je vystaven portrét Leonarda da Vinciho. George Clooney v rozhovoru pro časopis Emotion řekl, že bych chtěl hrát Angelu Merkelovou. „Existo Vulgoré“ od Morbid Angel je k vidění.

„Urd“, tak se jmenuje novinka Borknagar, kterou kapela právě dokončila. Podle Nuclear Blast se další zářez Meshuggah bude jmenovat „Koloss“. Členové Slipknot založili Living Breathing Films, filmovou a televizní produkční společnost. Galerie Jaroslava Fragnera mapuje zajímavou industriální architekturu, Dvorak Sec Contemporary zase výtvarná díla všemožných rockových hudebníků. Během jara bude na serveru Yahoo k dispozici animovaný seriál „Electric City“ Toma Hankse. Do Prahy přijedou Pearl Jam. Anthony Hopkins vydává hudební album „Composer“ (YouTube).

Frontman U.D.O., Udo, má hrát v nějakém filmu, možná to bude pokračování Avatara, které se posunuje na rok 2016. Britské restaurace McDonald’s, rychlým občerstvením ucpávající cévy, začaly dětem k jídlu přidávat knihy. David Černý nabídl omluvu Milanu Knížákovi za vulgární výrok o něm. Začlo nepříjemně mrznout, ideální čas pustit si Lunar Auroru, která chystá „Hoagascht“.