Samply minulého týdne: Mein Kampf, Rytmus a Kepler

Žádná oblast lidského konání už dnes není chudá na události, které by na konci týdne nestály alespoň za krátkou zmínku. Tím spíš ne hudba, alternativní i mainstreamová, která si ono pravidelné ohlédnutí zasluhuje, nehledě na to, jestli se hudebníci drží svého kopyta nebo se stávají součástí veřejného dění i jinak než skrze nástroje. Chceme si všímat obého.

Co nás zaujalo mezi dvacátým osmým listopadem a čtvrtým prosincem 2011.

Ephel Duath podepsali smlouvu s Agonia Records na dvě alba a EP. Poslechněte si interview s Infernem z Gorgoroth nebo s Peterem z Vader . Příští rok bude mít v Hamburku premiéru muzikál inspirovaný filmem „Rocky“. Lenny Kravitz v Paříži obdržel Řád umění a literatury. Nachtmystium a Murmur vydali trailer ke společnému albu. Chemical Brothers budou mít brzo koncertní film „Don’t Think“ (I.), který se pokusí zachytit atmosféru jejich vystoupení z pohledu fanouška. Režie se ujme dlouholetý spolupracovník skupiny Adam Smith, premiéru si stanovili na únor příštího roku. God Seed za chvíli vyšlou na pulty DVD s vystoupením z Wackenu. Rytmus vydal desku, nejlepší čas někam odjet. Třeba na první člověkem nalezenou planetu (II.), která je potencionálně obyvatelná – nachází se co by kamenem nedohodil od Země, objevil ji dalekohled Kepler, podle něhož hned dostala jméno, a vzhledem k tomu, že obíhá kolem hvězdy ve stejné vzdálenosti jako my, kdoví, co vše na ní může být. Jsou venku podrobnosti o soundtracku (III.) Trenta Reznora k filmu „Muži, kteří nenávidí ženy“. Půjde o téměř tři hodiny filmové hudby rozdělené do devětatřiceti skladeb. Reznorův label Null Corporation je vydá v USA, Mute jinde po světě. Za email si můžete poslechnout pár ukázek. Pamatujete si ještě Napster? Tak až teď přestal oficiálně existovat. Všichni se spletli ohledně Tool a jejich údajného nahrávání. Rammstein vesele doplnili své vystoupení v Berlíně (YouTube).

Willow Smith 3. února vydá první dlouhohrající album! Jestli nevíte, o koho jde, věřte, že na tom až tak nesejde. Obchodní řetězec Virgin Megastore měl problém – v jedné pobočce v Kataru se na regálu doporučených knih objevil „Mein Kampf“, zřejmě dílo nějakého vtipného knihkupce. Pár hysteriků to ale pláclo na Twitter, a rázem o tom věděl celý svět. Na veřejném semináři se rozebírala hudební dramaturgie Českého rozhlasu. Kritici poměrně trefně pojmenovávali, co vše je na něm debilní, zatímco vedoucím pracovníkům rádia se všichni smáli. Snad tedy můžeme očekávat posun správným směrem.