Samply minulého týdne: Marissa Nadler, Chelsea Wolfe a Samorost

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 21. do 28. března 2016.

John Oliver už tradičně nabídl nejlepší možný start do nového týdne a pořadatelé filmového festivalu v Cannes zveřejnili plakát letošního ročníku (I.). Greg Anderson a Stephen O'Malley rozebírali do hloubky Sunn O))). Soutěž o festival, který letos do českých zemí přiveze Massive Attack, vyhrála přehlídka Rock for People. Marissa Nadler gradovala očekávání před vydáním nového alba. Do českých kin vstoupil černobílý portrét Olgy Hepnarové a Chelsea Wolfe sdílela další várku své nespavosti (YouTube).

V Severní Karolíně zatkli muže, který před čtrnácti lety nevrátil vypůjčenou videokazetu, o postihu tvůrců inkriminovaného filmu „Freddyho úlet“ média neinformovala. The Rolling Stones koncertovali na Kubě a pořadatelé sušického festivalu Magick Musick Open Air oznámili, že letos přivítají kapelu Gattaca. Osmdesátiny slavící Zdeněk Svěrák uvedl, že scénář k filmu podle jeho povídek čeká nejedna úprava, jeho syn Jan chce ale začít s natáčením už v létě. Bonus zveřejnil novou skladbu, výtěžek z jejíhož prodeje půjde na konto komunitního centra Klinika. Uplynulo patnáct let od zničení orbitální stanice Mir. The Body a Full of Hell se chystali do Prahy a šířili vzduchem něco neblahého (YouTube).

Společnost Microsoft vypnula umělou tweetující inteligenci Tay, která se za čtyřiadvacet hodin proměnila ve fanynku Adolfa Hitlera. Na televizní obrazovky se vrátila soutěž „Chcete být milionářem“, moderoval hollywoodský herec Marek Vašut. John Malkovich se vysvlékl pro picture disc skladatele Erica Alexandrakise (II.). V Bruselu útočili teroristé, čehož neváhal využít ministr financí, který ve svém pětasedmdesát minut dlouhém vystoupení před sněmovnou připomněl, že Kostelecké uzeniny oslaví sto let – těšíme se na Silvestrovský díl pořadu, tentokrát i s Jiřinou Bohdalovou. Zemřel Johan Cruyff. Slayer se mazlili s pejsky, na své třetí dobrodružství se vydal Samorost a svět byl náhle krásnější (III.). Byly Velikonoce a na nový díl Last Week Tonight jsme si museli počkat o týden déle.