Samply minulého týdne: Lucifer, Duna a Starbucks

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 29. června do 5. července 2015.

Neil Young vydal album „The Monsanto Years“ (I.). Opírá se na něm do genetického upravování plodin a dalších věcí, kterými podle něj tento potravinářský moloch prasí tradiční způsoby zemědělství. A rýpnul si i do továrny na kafíčka Starbucks, která v reakci sdělila, že přítomnost GMO na svých produktech uvádět nebude. Před padesáti lety vyšla „Duna“ (II.) Franka Herberta. Přečtěte si, jak změnila svět. Fanoušci Neila Gaimana se těší na seriál „Lucifer“ (YouTube).

Ten vychází ze stejnojmenného komiksu (III.), jakéhosi spin-offu legendárního Sandmana, v němž vládce Pekla vystupuje jako majitel baru. A co se nestalo, americká organizace Milion matek proti seriálu organizuje petici. Vyšel trailer k filmu „Steve Jobs“ (YouTube), načež se ve všemožných diskuzích objevily lamenty, že film bude blbý, protože Michael Fassbender jako Steve Jobs nevypadá. Filmoví tvůrci jsou tak čím dál tím víc stavěni před palčivý problém, že herci a postavy, které ztvárňují, vlastně nemají identické tváře.

Marilyn Manson a Jonathan Davis pracují na společném akustickém albu. Po celé Evropě si spousta vysoce postavených vládních činitelů a úředníků začala uvědomovat, že některé věci v životě jsou k nezaplacení. Například řecký státní dluh. Celý týden jsme rozdýchávali virózu Ovčáček. Server Lidovky.cz informoval, že Roman Abramovič zakotvil se svou jachtou u skotského ostrova Bute, zatímco prezident Zeman zakotvil se svým nafukovacím člunem na rybníku v Novém Veselí. Do Plzně přijeli Motörhead, do Karlových Varů Richard Gere. Přišla úmorná vedra, začaly dokonce padat teplotní rekordy, takže Češi vytáhli sandály, ponožky a schovali deodoranty.