Samply minulého týdne: Lisbeth, Putin a Prometheus

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo mezi třicátým prvním prosincem a šestým lednem.

Magazín Revolver zveřejnil seznam nejočekávanějších alb roku 2013. Není v něm nic nečekaného. Bývalý pražský klub Bunkr je už téměř přeměněn na služebnu městské policie. Anglická powermetalová kapela DragonForce si zahrála v reklamě na aplikaci sloužící k obsluze účtu přes telefon, jacísi roboti si zase zahráli „Ace of Spades“. Na pulty v České republice se brzy dostane komiksová verze románu „The Girl with the Dragon Tattoo“ (I.). Martin Freeman hrál kromě „Hobita“ i v seriálu „Kancl“, proč tedy oboje nepropojit. A o Tolkienovi ještě jednou - James McAvoy vyjádřil přání hrát Gandalfa, pokud by se točil film na motivy knihy „Silmarillion“. Odtajněné archivy Švédské akademie udělující Nobelovy ceny prozrazují, že John Steinbeck ji dostal coby nejlepší z nejhorších. Death Grips točí krátké filmy (YouTube).

Euroasijská skupina, což je konzultační společnost pro poradenství a strategický výzkum, stanovila žebříček nejvlivnějších lidí planety. První je pan Nikdo (chybí světový vůdce), druhý je Vladimír Putin. Nemusí to být nepravda, například minulý týden si u něj Gérard Depardieu osobně vyzvedl pas (II.). Jeden z největších prodejních řetězců s CD na světě, Virgin France, oznámil bankrot. Ani nemusíte být Quentin Tarantino, abyste viděli, že ve filmu „Prometheus“ (III.) Ridleyho Scotta je spousta blbostí. Nicméně Tarantino to teď prohlásil. Stalker pronásledující Madonnu dostal tříletou podmínku. Ve Španělsku bude mít premiéru opera „Dokonalý Američan“ o životě Walta Disneyho. Ukazuje ho jako megalomanského rasistu a misogyna. Syn Johna Lennona, Julian, prásknul na kamaráda Bona, že se mu zhoršuje zrak. Uvidíme, jaký bude další vývoj.