Samply minulého týdne: Lennonův zub, Esoteric a Kmeny

Žádná oblast lidského konání už dnes není chudá na události, které by na konci týdne nestály alespoň za krátkou zmínku. Tím spíš ne hudba, alternativní i mainstreamová, která si ono pravidelné ohlédnutí zasluhuje, nehledě na to, jestli se hudebníci drží svého kopyta nebo se stávají součástí veřejného dění i jinak než skrze nástroje. Chceme si všímat obého.

Co nás zaujalo mezi sedmnáctým a třiadvacátým říjnem 2011.

Mirka Spáčilová napsala, že posměšné věnování v úvodu filmu „Nic proti ničemu“ Petra Marka bere jako poctu. Režisér to v rozhovoru pro server Aktuálně komentoval slovy: „S mým titulkem se vypořádala sympaticky. Co se vnímání filmu týče, stojí bohužel asi ve dvou třetinách na straně nepochopení jeho základního gesta. Takže se pak nemůžeme shodnout na drobnostech. Některý postřehy má dobrý, celek jí uniká.“ Vyšla kniha Johann Sebastian Bach od Christopha Wolffa. Bude se dražit zub Johna Lennona. Desátého prosince zahrají v Praze Leningrad Cowboys. Ve smíchovské Meetfactory hráli Planningtorock. Tamtéž se bude 1. prosince křtít kniha „Kmeny“ módního portálu CzechOriginalFashion.cz a labelu BiggBoss, která mapuje současné městské subkultury (I.). Metallica chystá 3D film. Stále celkem neznámí Woe vydali remasterované a ne úplně zase tak staré „Quietly, Undramatically“. Prohlížejte ukázku z DVD Shining. V Brně vyvolaly poprask úvahy o zavření opery. Vrátí se Running Wild, zato Dismember ne. Ron Howard spolu se Stevenem Tylerem chystají filmovou verzi Tylerových pamětí. Ve filmovém světě se vůbec děly věci – studia nás navnadila informacemi na „Avatara“ 2 a 3 a „Smrtonosnou past“ 5. „Old Ideas“ Leonarda Cohena (II.) vyjdou příští rok. Do konce měsíce můžete zajít do pražské galerie NoD Roxy a pokochat se fotografiemi zachycujícími socialistické Československo od politiky až po nejvšednější situace a předměty z běžného života. Mrkněte, jak hráli Mastodon v televizi (YouTube).

Trollech na svých stránkách zveřejnili skladbu „Démon Protivítr“. Marcin Nowak, bývalý člen Vader, začal hrát v Nader Sadek. David Koller zvítězil v něčem, co se jmenuje Red Bull Soundclash, nad Nightwork, což je jak kdyby vyhrál Pučmeloun nad Barbuchou. Těžko vybrat, komu fandit. Česká televize přestala vysílat reklamu na kanálech ČT1 a ČT24. Díky právnímu bordelu, ne úmyslu. Novinka Toma Waitse „Bad As Me“ vychází právě dnes, 24. října. Datum 11.11.11 přitahuje obskurní umělce – v tento den vyjde „Paragon of Dissonance“ britské tancovačky Esoteric, „777 – The Desanctification“ od Blut Aus Nord (III.) a taky závěrečné DVD série Harry Potter.