Samply minulého týdne: kokain, Conan a Cabernet

Žádná oblast lidského konání už dnes není chudá na události, které by na konci týdne nestály alespoň za krátkou zmínku. Tím spíš ne hudba, alternativní i mainstreamová, která si ono pravidelné ohlédnutí zasluhuje, nehledě na to, jestli se hudebníci drží svého kopyta nebo se stávají součástí veřejného dění i jinak než skrze nástroje. Chceme si všímat obého.

Co nás zaujalo mezi dvacátým druhým a dvacátým osmým říjnem 2012.

Nejen fanoušky Sunn O))) jistě potěší fantastická kolekce nejhorších hudebních triček všech dob (I.). A pokud byste si ani tady nevybrali, co třeba největší sbírka předmětů s tematikou Iron Maiden? Motörhead budou slavit čtyřicetileté výročí. Lemmy už se nechal slyšet, že nebudou chybět nahé ženy. Slayer mají vlastní Cabernet Sauvignon (II.), objednávejte zde, Christina Aguilera zase pifku na Simona Cowella. Prý je čurák. Aj Wej-wej se opět potýká s čínskou vládou. Ze serveru Tudou, který je obdobou YouTube, mu byl stažen klip, v němž paroduje korejského rapera Psy (YouTube).

Na svět se dostala historicky první zvuková nahrávka. Pochází z roku 1878, pořídil ji T. A. Edison pomocí fonografu. Sodom makají na novém albu. Michael Jackson už není nejvýdělečnější mrtvou celebritou, předběhla jej Elizabeth Taylor. Kromě nové bondovky můžete zajít do kina třeba i na „„Dva nula““ Pavla Abraháma. V Ostravě probíhá festival pouličního umění Kukačka, v Praze zase výstava Would You Like to Play Another Game?, která si bere na paškál všemožné stránky kapitalismu i socialismu. Arnold Schwarzenegger se vrátí coby barbar Conan. Orphaned Land jsou navrhováni na Nobelovu cenu za mír pro příští rok. Podpořit je můžete i vy. Robie Williams je stále naštvaný na bratry Gallagherovy. The Prodigy znovu vydají „The Fat of the Land” včetně bonusového disku s remixy. Z něj jste se mohli potěšit ukázkou, kdyby ji, pohunci, nesmazali. Tak alespoň něco od nadějných maďarských cíťů Tyrant Goatgaldrakona a jejich reedice EP „Sign of Moloch“ (III.), které si můžete poslechnout tuhle. Dánské královské divadlo chystá hru o životě Amy Winehouse. Rod Stewart vydává paměti, v nichž popisuje spoustu zajímavých momentů z jeho života, například anální užívání kokainu. Na každém konci je prý hezké, že něco nového začíná. Někdy ale stačí ten konec – Daniel Landa oznámil, že už se bude věnovat pouze sportu.