Samply minulého týdne: Jiří Grossmann, kondomy a Ragnarök

Žádná oblast lidského konání už dnes není chudá na události, které by na konci týdne nestály alespoň za krátkou zmínku. Tím spíš ne hudba, alternativní i mainstreamová, která si ono pravidelné ohlédnutí zasluhuje, nehledě na to, jestli se hudebníci drží svého kopyta nebo se stávají součástí veřejného dění i jinak než skrze nástroje. Chceme si všímat obého.

Co nás zaujalo mezi dvaadvacátým a osmadvacátým srpnem 2011.

Nachtmystium na závěr roku chystají split s Francouzi Gloriol Belli. Níže sledujte jejich klip „They Call Me Black Devil“ (video). Bonovi dle jeho mluvčí nakonec nebylo špatně, to si prý jen nějaké irské novinářské kopyto vymýšlelo. Recitál Magdalény Kožené, DVD s operou Leoše Janáčka „Káťa Kabanová“ a tři další nahrávky vydavatelství Supraphon mají šanci získat ocenění v prestižních Gramophone Awards. Tip, jak potěšit rodiče či prarodiče: u zmíněné firmy vyšla sbírka písní a dalších textů Jiřího Grossmanna. A vám taky hlava neupadne, když si jeho písničky pustíte.

„Back to Black“ se stalo nejprodávanější deskou století ve Spojeném království. Škoda, že autorka musela umřít, aby se tak stalo. AIM Independent Music Awards ocení Björk za mimořádný přínos v hudbě. V Číně kvůli poškozování kultury zakázali některé hity Lady Gaga, Beyoncé, Take That a Backstreet Boys. Možná by se tak dalo učinit i jinde. Anaal Nathrakh sice hrají „necro“ hudbu, ale mrtvolní nejsou. Budou natáčet „Necrotic“, tentokrát ve slunné Kalifornii. Agnostic Front a Arch Enemy mají nová videa. Orphaned Land, Arkan a Myrath zavítají do bratislavského Randalu, Whitesnake přijedou do Frýdku-Místku. Přemýšleli jste někdy, jak se tu vzal Lucifer? Zkuste se podívat na video Behemoth, dozvíte se víc. (video)

Pokud chce vaše partnerka či partner pocítit, co je to Slayer, objednejte si jejich kondomy (I.). Kdyby to na vás bylo moc, vyšly audio nahrávky všech tří románových příběhů o Rychlých šípech (II.). Atrox pracují na nové desce, Korn už ji mají hotovou. Zatímco už bůhvíkolikátý Ragnarök zažívá vláda, která se kvůli jednomu troubovi ocitla bez ministrů strany, která má přímo v názvu slovo odpovědnost, pořadatelé stejnojmenného festivalu ohlásili Lifelover, Wolfchant a Einherjer jako první potvrzená jména dalšího ročníku. Seriózní i neseriózní kanály všude po světě zahltila zpráva, že Beyoncé a Jay-Z čekají malé. Magazín Aardvark se přidává k přáním všeho nejlepšího. Na policích knihkupectví se už nějakou tu chvíli válí životopis Keitha Richardse (III.), zato biografie Toma Waitse je žhavá novinka. Televize Nova informovala, že v posledním prázdninovém týdnu umírali na českých silnicích lidé, že USA trpí náporem hurikánu a že dvěma pánům vyrostla houba v lahvi.