Samply minulého týdne: Husák, Lego a Válka s mloky

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo mezi sedmým a třináctým lednem.

V poprasku kolem Bowieho si skoro nikdo nevšiml, že uběhlo sto let od narození Gustáva Husáka, jen v rodné Dúbravce dali na zeď ceduli. Chystá se reboot „Godzilly“. Justin Bieber je žalován za to, že udeřil bodyguarda. Magazín Metalhammer sestavil žebříček deseti nejhorších přebalů loňského roku (I.). Kylie Minogue načas končí s hudbou, Justin Timberlake s k ní zase vrací. Soud definitivně potvrdil, že Amy Winehouse se upila k smrti. Nejen bulvární média nezapomněla informovat, že Michael Phelps si nechal narůst celkem ohyzdný knír. A začal hrát poker. Polská prokuratura vyšetřuje umělce Carla Michaela von Hausswolffa kvůli jeho prohlášení, že maloval své akvarely popelem obětí z koncentračního tábora Majdanek. V červnu příštího roku se v kinech objeví „Jurský Park 4“. Ricky Gervais poprvé po třech letech nemoderoval předávání Zlatých Glóbů. Ve Státní opeře měla premiéru opera Vladimíra Franze „Válka s mloky“ (II.). Nové album Black Sabbath ponese název „13“. Blíží se novinka Rotting Christ (YouTube).

Bryan Cogman, scenárista televizní série „Hra o trůny“, prozradil strhující informaci, že třetí série bude více méně vycházet z knižní předlohy. Ivan Mládek bude mít první koncertní DVD. V kině Světozor proběhl festival íránských filmů. Společnost Lego žaluje Pirátskou stranu za to, že ve svém volebním spotu použila postavičky této firmy. Novou desku chystá Dido. Nergal bude muset zase k soudi kvůli Bibli, kterou rozškubal v roce 2007, Poláci si to rozmysleli. Marvel zveřejnili poněkud strohý obrázek coby upoutávku na novou komiksovou sérii (III.). Kvůli dvěma X a šroubovici se spekuluje, že půjde o mutantský příběh s čistě ženskými postavami. V Číně se staví kopie Manhattanu. V měřítku 1:1. Michael Bay připravuje tři nové díly „Transformers“ a Darkthrone mají novou skladbu (SoundCloud). Nevíme, co je veselejší. .