Samply minulého týdne: House of Cards, kokain a Ježíš Kristus

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Ca nás zaujalo ve dnech od 30. března do 5. dubna 2015.

Křesťanský svět paplá vejce a vzpomíná u toho na Ježíše Krista. Jeho smrt je detailně popsána zde, zmrtvýchvstání poněkud stručněji tady. Kauza kolem hader značky H&M s logy fiktivních blackmetalových kapel, z nichž některá měla skrývat neonacistickou symboliku, už pomalu utichá. Připomeňte si její průběh. Jak vidno nejen ze spojení s aktuálními filmy a seriály, estetika starých VHS obalů (I.) by neměla být zapomenuta. Už zanedlouho se v kinech ocitne sci-fi „Ex Machina“ (YouTube).

Soundtrack k němu vytvořili skladatel Ben Salisbury a Geoff Barrow z Portishead. Celý si jej můžete poslechnout na webu Rolling Stonu. V jednom pražském supermarketu bylo mezi banány nalezeno přes sto kilo kokainu. Následně se tam významně zvedl prodej tohoto ovoce a souběžně se rozjelo i lidové umění (II.). V srpnu se v našich kinech objeví dokument o Amy Winehouseové (YouTube).

Minulý týden uplynulo 21 let ode dne, kdy se zastřelil Kurt Cobain, a 11 let ode dne, kdy na předávkování směsí heroinu a kokainu zemřel Layne Staley z Alice in Chains. Justin Bieber si na Lip Sync Battle střihl Ozzyho „Crazy Train“. Producenti seriálu „House of Cards“ na Twitteru oznámili čtvrtou sérii chystanou na rok 2016 (III.). Máte takovou alergii, že vám lepek vadí už i v kultuře? Tak přesně pro vás je Gluten Free Museum. To „Veil of Clavicula“ od Voces Magicae (SoundCloud) se perfektně hodí ke svátkům jara.