Samply minulého týdne: Hexvessel, Karel Gott a Cannibal Corpse

Žádná oblast lidského konání už dnes není chudá na události, které by na konci týdne nestály alespoň za krátkou zmínku. Tím spíš ne hudba, alternativní i mainstreamová, která si ono pravidelné ohlédnutí zasluhuje, nehledě na to, jestli se hudebníci drží svého kopyta nebo se stávají součástí veřejného dění i jinak než skrze nástroje. Chceme si všímat obého.

Co nás zaujalo mezi pátým a jedenáctým září 2011.

V České republice se ukáží Dornenreich a Agrypnie. Je a mnohé jiné můžete spatřit na pátém ročníku festivalu Phantoms of Pilsen. Nightwish se rozhodli změnit název chystaného alba z „Imaginarium“ na „Imaginaerum“. V této souvislosti doporučujeme, abyste i nadále pozorně sledovali naše zpravodajství, které dění okolo kapely bedlivě sleduje. Vydání „Padlých Andělů“ od Venom padlo až na říjen nebo listopad. Společná nahrávka Lou Reeda a Metallicy ponese jméno „Lulu“, těšit nás začne od 31. října (I.). Podívejte se záznam vystoupení Hexvessel na rumunském festivalu Dark Bombastic Evening (YouTube).

Alice Cooper se nechal slyšet, že Lady Gaga je jeho ženskou podobou. Kromě toho na YouTube vyšlo preview k chystanému „Welcome 2 My Nightmare“. Karel Gott zase vydává „Sentiment“ (II.), což je taky upřímné, ale opačně by ony názvy působily plastičtěji. Už tak geniální hit zmíněné umělkyně s názvem „The Edge of Glory“ se stává ještě lepším, předělal jej kytarista z anglických Evile. 11. listopadu vyjde „Rengeteg“ od nadějných Thy Catafalque, „Abzu“ od Absu o měsíc a týden dříve. Niklas Kvarforth dostal zlatý rámeček – IFPI neboli Mezinárodní federace hudebního průmyslu ocenila švédské Shining za deset tisíc prodaných singlů „Förtvivlan, Min Arvedel“. Kraftwerk byli přizváni jako spolueditoři říjnového vydání magazínu Wallpaper. Česká televize odvysílala první díl živé talkshow moderované dvojicí Těžkej Pokondr. Přemýšlím, kdo by měl zemřít nejdříve. Scarlett Johansson nazpívala duet s Luluem Gainsbourgem, synem nikoli neznámého Serge Gainsbourga. Jan Švankmajer zahájil výstavu svých skulptur, maleb a filmů ve vídeňské Kunsthalle (III.). V Londýně probíhá expozice jiného ražení – vystavena jsou tu díla věnovaná Jane Avril, múze slavného Toulouse-Lautreca. Ze stejného města pochází informace o galerii Tate Modern, která rozšíří své prostory do nádrží na topný olej v nepoužívané elektrárně. „A Dramatic Turn of Events“, nový zásek Dream Theater, byl zveřejněn k poslechu, ale Roadrunner Records se to nějak porouchalo, můžete tedy sem tam mrknout, jestli náhodou už není vše v pořádku. Sid Wilson ze Slipknot bude vydávat sólovku, Darkthrone a Cannibal Corpse taktéž slibují něco nového. Novinkami nás oblaží i Coldplay a Nickelback. Hurá.