Samply minulého týdne: Guru(n) Guru(n), punk a sex ve vesmíru

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 8. do 14. června 2015.

Vedení FCB Baník Ostrava oznámilo, že se hráči A týmu sejdou k letní přípravě na hřištích při Základní škole J. Šoupala v Ostravě – Porubě. Zda si má žákovskou knížku přinést i Milan Baroš, zatím neupřesnilo. Health lákali na nové album (I.). Pořadatelé festivalu Obscene Extreme se rozhodli pro letošní ročník nepřipravit mobilní aplikaci. První diváci viděli dokument Miroslava Janka „Filmová lázeň“. Česká fotbalová reprezentace (pro)hrála na Islandu a Jaromír Bosák to komentoval po telefonu. Kašpaři Carnival in Coal oznámili, že příští rok vyrazí na vůbec poslední turné. Ministr financí České republiky zveřejnil svou fotografii u pisoáru a dělný lid se radoval, jak je jedním z nich.

CITÁT TÝDNE
„Ostrakizovat kohokoliv na základě jeho náboženského vyznání by měla být minimálně od druhé světové války, jejíž konec si v dnešních dnech pompézně připomínáme, naprosto překonaná, nemyslitelná věc.“
dokumentaristka Apolena Rychlíková v 459. čísle časopisu Nový prostor

Šířila se později zavržená poplašná zpráva, že se chystá rozchod manželů Simpsonových. J Mascis a Kim Gordonová společně nahráli něžnou skladbu „Slow Boy“ a první jmenovaný udělal rozhovor s Richardem Ayoadem (II.). Rozkmotřená kapela Sólstafir ohlásila evropské turné s Mono a The Ocean. V recenzi nového alba skupiny Kryštof se na Aktuálně.cz psalo, že je světové. Celticu Glasgow povolili zřídit na stadionu zóny pro stojící diváky. Umělecká skupina Rafani vyhlásila bojkot Košického kulturního centra. Zemřeli metalový zpěvák Sir Christopher Lee (a ne jednou) a freejazzový průkopník Ornette Coleman. Hollywood podal první důkazy, že je Matt Damon Marťan (YouTube).

Gurun Gurun hráli o půlnoci v kostele a krautrocková legenda Guru Guru ohlásila na říjen vůbec první tuzemské vystoupení 47 let od vzniku kapely. Dave Grohl chtěl trumfnout náš sampl z minulého týdne, který psal o koncertním úraze St. Vincent, pročež si na pódiu ve Švédsku zlomil nohu. Havířovem projížděl nahý motorkář s nápisem „Policie“ na zádech. „Před jízdou nepil, ani nebral drogy,“ byl v denním tisku uklidněn spořádaný lid. Do první fotbalové ligy se vrátil Zlín. Björk a Andrew Thomas Huang doprovodili emocionální výpravu „Black Lake“ obrazy (YouTube).

Na stránkách deníku Guardian se zabývali tím, proč byl od velkých labelů zbytečný nesmysl zavést pátek jako den, kdy budou celosvětově vycházet nové desky. Poté, co vyšlo najevo, že se na kreditních kartách objeví logo kapely Sex Pistols (III.), předháněly se komentáře v tvrzení, že punk je mrtev. Tím, zda není náhodou už dávno mrtva též tato fráze, se nikdo nezabýval. Vyšlo najevo, že se v pokračování „Dne nezávislosti“ ocitne Země na pokraji vyhynutí, čemuž se budou mimo jiné snažit zabránit Liam Hemsworth, Charlotte Gainsbourgová a Jeff Goldblum. Server Porn Hub začal vybírat miliony na natáčení prvního porna ve vesmíru, za čtyři dny mu ale přispělo jen okolo tisícovky nadšenců, což je zhruba šestina počtu návštěvníků, kteří na tento web vteřinu co vteřinu zavítají. Můžete to změnit. Tunel Blanka se neotevřel.