Samply minulého týdne: Grammy, Zkratky a špalky

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 1. do 8. února 2015.

Předpověď Vesmírných lidí (I.) se naplnila – jedna velká švédská firma, která vyrábí komponenty výpočetní techniky, a která má jistě ve vedení ještěry, nechala čtyřem stům zaměstnanců vpravit pod kůži čip, aby se při vstupu do budov nebo při kopírování nemuseli legitimovat. Pokud byste nevěděli, jak jsou na tom v životě introverti, zde to máte vizualizované. Nikde nezlevnili gin. České aerolinie chystají vlastní vůni, která provoní paluby letadel i letištní prostory. Negura Bunget zveřejnila video ke skladbě „Nămetenie“ (YouTube) z připravované desky „TĂU“.

V New Yorku se zbavují starých vagonů metra tak, že je házejí do řeky. Pokud byste si chtěli prohlédnout, jak taková taškařice probíhá, můžete tady. Katatonia chystá DVD „Sanctitude“ (II.). Heiden došly čepice, ale dle videa ze zkušebny to vypadá, že nápady určitě ne. Policie dopadla muže, který na dálnici D1 házel z mostu na auta špalky. Americká armáda představila laserové dělo s paprskem pohybujícím se rychlostí světla, které je schopné na jeden a půl kilometru zničit malou loď. Justin Timberlake bude otcem. Legie blackmetalových kapel po celý týden plodily ta nejpekelnější zla, co jen lze stvořit, nic svojštějšího a intenzivnějšího než „Zkratky“ Pana Morbivoda (YouTube) ale odnikud nepřišlo.

Pokud jste nečetli vyjádření Pražského hradu k poslednímu incidentu Miloše Zemana, najdete jej zde. Ryan Adams si na předávání cen Grammy vzal triko Emperor (III.). Motivační plakáty o zenové vyrovnanosti, která stejně bere za své s každou větší dardou, o hodných lidech, kteří nejsou, šťastných koncích a dalších volovinách si na zeď umí dát každý trouba. Frajeřina je s vědomím jejich naprosté pravdivosti vyvěsit všude takováto devastační zla. Příští týden má být deštivo, zima a tma.