Samply minulého týdne: Gorgoroth, Nergal a Bedřichovice u Brna

Žádná oblast lidského konání už dnes není chudá na události, které by na konci týdne nestály alespoň za krátkou zmínku. Tím spíš ne hudba, alternativní i mainstreamová, která si ono pravidelné ohlédnutí zasluhuje, nehledě na to, jestli se hudebníci drží svého kopyta nebo se stávají součástí veřejného dění i jinak než skrze nástroje. Chceme si všímat obého.

Co nás zaujalo mezi devětadvacátým srpnem a čtvrtým zářím 2011.

Chudákům Gorgoroth, kteří nově nahrané album „Under the Sign of Hell“ už od jara suší doma, posunuli znovu Regain Records datum vydání. Kapela mezitím připravuje úplně nový materiál, neodvažuji se však hádat, na kdy. Podle anglického tisku se Take That (I.) mají na dva roky odmlčet, mimo jiné i proto, že se členům skupiny těžce spolupracuje s Robiem Williamsem. Na předávání cen chce stát vpředu a tak. S Korn to taky není legrace, 15. listopadu jim opravdu vyjde dubstepová deska. Kampfar uvolnili video z koncertní zastávky v anglickém Camdenu a ještě nám k tomu něco řekli. (Vimeo)

Ghost Brigade se též činili a přišli s klipem ke skladbě „Clawmaster“. Veronika Müllerová z České republiky získala třetí místo v Air Guitar World Championships 2011. Justin Bieber vydá vánoční charitativní desku, po fanoušcích chce, aby mu vymysleli název. Oranssi Pazuzu si naopak vše vymýšlejí sami, proto jim snad na nové skladbě můžeme odpustit nedostatek adventní atmosféry, stejně jako ignorování charity. 7. října bude v Praze Morcheeba. Komu chybí něha, ať zbystří, křehce poetická finská kapela Archgoat na 14. října připravila novinku „Heavenly Vulva (Christ's Last Rites)“ (II.). Podle producentky Aleny Müllerové, ucházející se o místo generální ředitelky České televize, v této instituci chybí programy s nápadem a chytrým humorem. Zjevně jsme roky žili v omylu. Vypsaná fiXa chystá další nahrávku, kterou si budeme moci stáhnout za libovolnou částku z portálu T-Music. Já bych například stáhl a poslechl za dvě stě padesát. Ale musel bych je dostat od kapely. Kateřina Šedá, umělkyně pocházející z brněnské Líšně, přemístila v rámci performance nazvané „From Morning Till Night“ osmdesát obyvatel Bedřichovic u Brna do centra Londýna, kde se během dne v obrysech své vesnice věnovali stejným činnostem, jako by zažívali běžný den doma. My Chemical Romance okrádal vlastní bubeník, tak ho vyrazili. Nový klip mají i Deftones. Opeth a Pain of Salvation přijedou do Vídně. Split album Les Discrets a Artic Plateau je volně k dispozici online. Asociace polských katolických žurnalistů protestovala proti účinkování Adama Darskiho alias Nergala v polské verzi americké zpěvácké soutěže „The Voice“ (III.). Dle nich jde o satanistu a otevřeného nepřítele křesťanských hodnot, což je v rozporu s misionářskou povahou polské televize. Venku je krásně, sluníčko svítí tak akorát.