Samply minulého týdne: Gondry, Mad Max a Castevet

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo v týdnu od 21. do 27. července 2014.

Přišly letní bouřky. Producenti seriálu „Kancelář Blaník“ oznámili, že se tým v čele s režisérem Markem Najbrtem na podzim vrátí s novou sérií. Vyšel časopis Zero Tollerance na obálce s Justinem Broadrickem, který poprvé nevypadá na dvaatřicet (I.). Strom vysazený v Los Angeles na počest George Harrisona sežrali brouci. V Praze koncertovala Suzanne Vega a v Rokycanech proběhl Fluff Fest. Kurátorkou sekce Jiné vize na Přehlídce animovaného filmu se stala Marika Kupková.

CITÁT TÝDNE
„Byl jsem svědkem dnes naprosto nevídaného odhodlání nezavděčovat si publikum hity vyvolávajícími euforii, přes kterou už žádný vzkaz nemá šanci projít. Žádné vnější efekty, opičky, jevištní parády. Žádné Ahoj Praho!“
Petr Hruška o pražském koncertu Boba Dylana, Respekt č. 30/2014

František Fuka hovořil s Martinem Veselovským o rozlučkovém návratu Monty Pythonova létajícího cirkusu. Uplynuly tři roky od smrti Amy Winehouse a šedesát let od vydání „Pána prstenů“. J. J. Abrams byl ohlášen coby producent remaku filmu „Westworld“, který vznikne pro televizi HBO a budou v něm hrát Anthony Hopkins a Evan Rachel Wood. Ides of Gemini lákali na svou novou desku. To Michel Gondry ohlásil konec příprav na natáčení filmu „Microbe et Gasoil“, které propukne na začátku srpna, a kvůli němuž odřekl účast na Letní filmové škole, která začala předáním ceny Peteru Greenawayovi. Výrobce hraček Hasbro začal pořádně propagovat svou stolní hru (YouTube).

Pražský obchod s deskami Music Town spustil eshop. Temní Castevet oznámili, že je čas posunout se kupředu, a rozpustili kapelu. Šířila se zvěst, že Angelina Jolie napíše a natočí snímek nazvaný „By the Sea“ a Brad Pitt v něm ztvární jejího muže. Duran Duran zažalovali firmu, která měla řídit fanklub kapely a mezi jinými probudila otázku, zda centrálně řízené fankluby stále existují. O existenci netolerantních a hloupých lidí naproti tomu pochybovat nelze, toho času se rojili třeba kolem slovenského festivalu Gothoom, který se znelíbil části křesťanské komunity. Svou existenci připomněl i Coolio, který se rozhodl chystané album představit na portálu PornHub. V Německu odhalili ilegální lisovnu vinylů (II.). Mediální dům Czech News Center oznámil, že bude bezplatně přenášet všechny zápasy letošního ročníku fotbalové Synot Ligy a v pátek se tak prvně stalo. Liars remixovali Devendru Banharta (Soundcloud).

Johnny Marr ohlásil na říjen album „Playland“ a Flying Lotus desku „You're Dead!“. Asociace českých filmových klubů odhalila nové logo i podobu své výroční ceny (III.). Festivaly v Torontu a Benátkách odhalily letošní program, v němž jsou k nalezení nové filmy od tvůrců jako Antoine Fuqua, Francois Ozon, Mia Hansen-Love, Andrew Niccol, Morten Tyldum, Abel Ferrara, Christian Petzold, Hong Sang-soo, Roy Andersson, Shinya Tsukamoto anebo dvojice Benoit Delépine a Gustave Kervern. Stopětiletý Manoel de Oliveira v Benátkách představí svůj nový krátký film. Tradiční časopis Uni se rozhodl expandovat a poprosil čtenáře o pomoc. Kurátory festivalu Roadburn budou napřesrok Ivar Bjørnson z Enslaved a Einar Kvitrafn Selvik z kapely Wardruna. A za hudbou odjíždějí i Samply, ohlásí se tedy možná v nečekaných termínech. Do té doby vás zabaví tento trailer (YouTube).