Samply minulého týdne: Glenn Danzig, James Bond a Nipplegate

Žádná oblast lidského konání už dnes není chudá na události, které by na konci týdne nestály alespoň za krátkou zmínku. Tím spíš ne hudba, alternativní i mainstreamová, která si ono pravidelné ohlédnutí zasluhuje, nehledě na to, jestli se hudebníci drží svého kopyta nebo se stávají součástí veřejného dění i jinak než skrze nástroje. Chceme si všímat obého.

Co nás zaujalo mezi druhým a osmým červencem 2012.

Jedenapadesát účastníků německého festivalu With Full Force zranil úder blesku. KISS budou vydávat knihu KISS Monster. A i další potencionální skvosty očekává literární nebe – do biografie se pustí Hammerfall, zatímco muž, který udeřil Glenna Danziga, píše knihu o tom, jaké to je být mužem, který udeřil Glenna Danziga. Children of Bodom zrušili vystoupení v Oslu a následně několik dalších, frontmana totiž postihly silné bolesti břicha kvůli vážné infekci. Voivod přišli s novým logem (I.), švédští powermetalisté Sabaton zase s online hrou. Tourbus vezoucí kapelu The Cult z Chorvatska do Slovinska lehce havaroval (II.). Justin Bieber dokončil střední školu. Autorem, jehož knihy ve Velké Británii nejčastěji končí v rukou charity, je Dan Brown. Kytarista Zakk Wylde se bude muset snažit být velmi dobrým otcem, synovi dal jméno Sabbath. Vydavatelství Nuclear Blast koupilo za dvanáct tisíc dolarů doménu „nuclearblast.com“. Členové The Black Dahlia Murder, Baroness, The Sword a další popisují, jak by nejlépe oslavili Den nezávislosti. Určitě nikoliv nezajímavým videem ke skladbě „Ruckus Juice“ se pyšní Mark Deutrom, bývalý člen Melvins a Clown Alley (YouTube).

A nový klip mají i Napalm Death. V londýnském Barbican Centre probíhá výstava zaměřená na filmy s Jamesem Bondem coby hybatelem módních trendů, kromě šatů je k vidění i všemožné další harampádí. Vypadá to, že tentokrát se vlk nenažral – aféra „Nipplegate“ je po téměř deseti letech ukončena, americký Nejvyšší soud totiž odmítl přezkoumat rozhodnutí soudu nižší instance. Ten rozhodl o více než půlmilionové pokutě udělené stanici CBS Federální komisí pro komunikaci za odhalené ňadro Janet Jackson (III.) jako o neodůvodněné.