Samply minulého týdne: Earth, Ježíš táhne na Berlín a ČT art

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo v týdnu od 16. do 22. června 2014.

Proběhl šestý Magick Musick Open Air a stvrdil, proč má „Magick“ v názvu. Zemřela Isabelle Collin Dufresne, známá jako Ultra Violet – umělkyně a členka Warholovy Factory; proslula mimo jiné životopisem „Má léta s Andy Warholem“ (I.). Psalo se o nejzajímavějších obalech desek, které vytvořil právě Warhol, a psalo se také o tom, že Kim Čong-un jel ponorkou. OSA udílel své zábavné ceny, Milan Špalek se stal nejúspěšnějším textařem roku a jeho kolega z Kabátu Tomáš Krulich vyhrál stejně jako loni v kategorii Nejúspěšnější skladatel populární hudby. Blahopřejeme.

CITÁT TÝDNE
„Na prvních dvou scénách hrají jen Monkey Bussines, Dan Bárta a Chinaski. Vypsaná Fixa, Eddie Stoilow a Horkýže slíže otevírají scény a lidé si je užijí, nevidím na tom nic špatného, plno tam bude. Nemohu za to, že česká špička je tak úzká, že jsou všude tolik k vidění.“
ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová o českých kapelách v online diskuzi na serveru iDnes

Mistři světa ze Španělska dohráli na aktuálním MS ve skupině, důvod k radosti neměli ani Angličané. Uplynulo deset let od zápasu Česká republika – Nizozemsko, dost možná historicky nejlepšího zápasu české fotbalové reprezentace (II.). The Vinyl Factory ohlásili edici LP „The Enclave“, vycházejícího z projektu Bena Frosta a Richarda Mosseho. To Bigg Boss vydá roky očekávaný debut kapely Ježíš táhne na Berlín nazvaný „Don’t Die Drunk“. A Rouilleux nové album šoupnul rovnou na Bandcamp, přičemž k dostání je i na kazetě. ČT art oznámila, že bude vysílat více filmů s titulky a týdeník Respekt ji na svém webu označil za „nejkontroverznější televizi, na kterou se nikdo nedívá“. Tak to vezměme jako záminku ke zhlédnutí koncertu kapely Midi Lidi. A pro méně alternativě naladěné čtenáře máme upoutávku na třetí „Expendables“ (YouTube).

Patrick Wolf potvrdil, že bude skládat hudbu k životopisnému filmu o britském režisérovi Noëlu Cowardovi. V povinné týdenní dávce hejtu na festival Glastonbury figuroval zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson. Takzvaně seriózní média žadonila o kliky titulky jako „Schumachera převáželi pod falešným jménem, píše bulvár“. Björk oznámila, že jí napřesrok uspořádá newyorské Muzeum moderního umění výstavu, a karlovarský festival do svého programu zařadil evropskou premiéru koncertního filmu „Biophilia Live“. Pořadatelé Colours of Ostrava odtajnili nezajímavější jméno letošního lineupu – Darkside – a Brutal Assault uzavřel letošní seznam kapel hromadou českých a francouzskými divousy Carnival in Coal. Na internetu se objevil generátor jmen skladeb Lany Del Rey. „Ohořelého muže z klánovického lesa někdo zavraždil. Nepotkali jste ho?,“ ptal se v úterý server iDnes. Earth překvapili novou skladbou, ve které se, a teď pozor, zpívá (Soundcloud, III.).