Samply minulého týdne: David Guetta, Třetí říše a lego

Žádná oblast lidského konání už dnes není chudá na události, které by na konci týdne nestály alespoň za krátkou zmínku. Tím spíš ne hudba, alternativní i mainstreamová, která si ono pravidelné ohlédnutí zasluhuje, nehledě na to, jestli se hudebníci drží svého kopyta nebo se stávají součástí veřejného dění i jinak než skrze nástroje. Chceme si všímat obého.

Co nás zaujalo mezi čtrnáctým a dvacátým květnem 2012.

Facebook vstoupil na burzu a jeho zakladatel Mark Zuckerberg se oženil s uživatelem Priscilla Chan. Bill Ward, původní bubeník Black Sabbath, podle kapely nechce být spojován se současným složením, které mu v tomto ochotně vyšlo vstříc – pro jistotu jej smázlo i ze starých fotek. Marduk podle běloruského Úřadu generálního prokurátora vyznávají Satana a Třetí říši, proto v Bělorusku, zemi, která je díky lidumilnému Lukašenkovi hotovou oázou křesťanských a demokratických hodnot, nemohou vystupovat. V českém parlamentu ubývá lékařů, v řeckém zase přibývá blackmetalistů. Zvolen do něj byl Giorgos Germenis, basák Naer Mataron. Konkrétně za stranu Zlatý úsvit budící kromě názvu důvěru i logem (I.), které je něco mezi bludištěm pro kratičké chvíle nudy a svastikou. Kristian Eivind Espedal alias Gaahl si zahraje v norském filmu „Flukt“. Tom Cruise a Catherine Zeta-Jones si kromě jiných zazpívají skladby Def Leppard v chystaném hudebním filmu o hitech sedmdesátých a osmdesátých let. A do muzikálních vod se pustila slavná osoba z jiného ranku. Serena Williams se zjevně nedostatečně naplněna pinkáním se žlutými míčky pustila do rapu (YouTube).

Sex Pistols mají nyní jako mnozí jiní slavní hudebníci vlastní vinylové figurky (II.). Ovšem pokud se vaše chutě ubírají jiným směrem, můžete si pořídit vlastního blackmetalistu z lega. V Praze bude otevřeno muzeum Karla Zemana. Disko minulý týden dostalo zabrat. Zemřela Donna Summer a Robin Gibb z Bee Gees. Zato David Guetta je plný života a zesměšňuje hudební iniciativu Underground Resistance. Prý se nebere tak vážně. Dark Funeral jdou proti proudu, upsali se Century Media Records. Do kin přišel „Diktátor“ Sachy Barona Cohena, který coby Aladeen přijel na zahájení festivalu v Cannes na velbloudu (III.). Server iDnes uvedl, že „rockové legendy v čele s Kabátem rozpálí ostravské vysoké pece“. Alespoň nějaká dobrá zpráva.