Samply minulého týdne: Dave Harrington, Apollo a Český lev

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 29. února do 6. března 2016.

Takeši Kitano potvrdil angažmá v hraném remaku cyberpunkové klasiky „Ghost in the Shell“. Uplynulo 133 let od narození fotografa Františka Drtikola. Pražané u sociálních sítí sledovali odchyt ibisů, kteří uletěli ze ZOO, v době uzávěrky těchto Samplů bylo polapeno dvanáct z osmnácti ptáků. Deník Aha oslavil deset let, po které kultivuje českého čtenáře, a novinářskou úrovní nezřídka spřízněný server Novinky informoval o postupující rekonstrukci pražského klubu Lucerna Music Bar. Full Moon Zine počtvrté glosoval nové klipy. Zemřel George Kennedy (I.), parťák Franka Drebina, a bez přiznané souvislosti se ohlásily krotitelky duchů (YouTube).

Kdo neusnul při sledování přímého přenosu, v němž apokalypticky žertoval Václav Cílek, dozvěděl se, že Českého lva za nejlepší film roku 2015 získaly „Kobry a užovky“, „Výměna manželek“ skončila neoceněna. Stanice HBO podle dostupných zpráv skrečovala chystaný seriál v režii Steva McQueena. V pondělí ráno se většina populace vyjádřila k tomu, že Leonardo DiCaprio získal Oscara. Koho to nezajímalo, mohl si do svého internetového prohlížeče nainstalovat plugin, který přejmenovává Donalda Trumpa jeho původním jménem.

TWEET TÝDNE

A pak že volební kampaň Donalda Trumpa není inspirativní…

Vyšlo najevo, že nejvyšší britská vyznamenání budou letos vyrobena ve Francii. Richard Ashcroft vstal z mrtvých a vrátil nás do let, na která bychom raději zapomněli. Uklidnit jsme se tak mohli novou kapelou Dava Harringtona (Darkside). Please the Trees získali cenu Apollo (II.), média přežvýkávala jejich tiskovou zprávu o nahrávání v U. S. of A. a sama kapela se rozhodla výhru investovat do koncertů podporujících osvětu ochrany šumavské divočiny. Vydavatelé zveřejnili záměr dostat na vinyly hudbu (nejen) Hitchcockova skladatele Bernarda Hermanna. Brněnská Insania dala skladbou „Nebe a Nietzsche“ najevo, že neodešla na věčnost (YouTube).

M83 potvrdili, že 8. dubna vydají nové album a Lidové noviny přinesly zprávu, že úzké kalhoty vyšly z módy. Zdeněk Pelc, majitel loděnické společnosti GZ Media, se stal Podnikatelem roku, k čemuž mu dopomohly i desítky čtenářů těchto stránek, kteří udržovali vinylové médium při životě, když mu bylo nejhůř. Nahý Iggy Pop pózoval studentům malířství (III.) a Kendrick Lamar bez nadbytečných slov překvapil novým bezplatným albem. Národní filmový archiv uvedl prehistorické periodikum Filmový přehled do nového tisíciletí. Sněžilo a Sparta Praha nemohla hrát s Duklou. Nemůžete z toho usnout? Pusťte si Mariánský příkop.