Samply minulého týdne: Čtyřlístek, Morbid Angel a Top Gun

Žádná oblast lidského konání už dnes není chudá na události, které by na konci týdne nestály alespoň za krátkou zmínku. Tím spíš ne hudba, alternativní i mainstreamová, která si ono pravidelné ohlédnutí zasluhuje, nehledě na to, jestli se hudebníci drží svého kopyta nebo se stávají součástí veřejného dění i jinak než skrze nástroje. Chceme si všímat obého.

Co nás zaujalo mezi pátým a jedenáctým prosincem 2011.

Festival Colours of Ostrava se přesune z louky do dolu. Tedy přesněji do Vítkovic, kde se důl a jiná romantická zákoutí (I.) nachází. Nadace rokenrolové Síně slávy nominovala kapely Guns N' Roses a Red Hot Chili Peppers do místa, podle kterého se jmenuje. Morbid Angel natáčeli klip „Existo Vulgoré“ (Vimeo).

Michel „Away“ Langevin, bubeník Voivod, se rozpovídal ohledně vydání demonahrávky „To the Death 84“ (II.). Uplynulý týden byl týdnem zásadních personálních změn – z české vlády odešel ministr kultury a z belgické grindcorové veselice LENG TCH'E bubeník. Projekt Korium má na webu nové skladby. Přijedou Red Hot Chilli Peppers a Coldplay. Papež Benedikt XVI. dostal darem český překlad Bible z roku 2009 s ilustracemi Salvatora Dalího. Christos Antoniou, kytarista Septicflesh, si taktéž pustil pusu na špacír. Ještě jednou si připomeňme soundtrack Trenta Reznora k filmu „Muži, co nenávidí ženy“ – ve skladbě „Immigrant Song“, coveru Led Zeppelin, si zazpívala charismatická Karen O z Yeah Yeah Yeahs. Autorem klipu je David Fincher. Chodil Mikuláš s anděly a čerty. Oregonská doomová kapela Megathon Leviathan, kterou doporučuje nejen to, že jela turné s Wolves in the Throne Room, chystá novou desku. Taktéž Dillinger Escape Plan. Arakain zveřejnili poměrně dost informací o chystaném turné. Sick of It All byli ohlášeni jako další přírůstek Brutal Assaultu. I Six Feet Under se tam objeví. V Doksech otevřeli muzeum Čtyřlístku. Vznikají nové, zajímavé nápoje (III.). Dva z členů již neexistujících Isis pracují na novém projektu. Dozvěděli jsme se, že Paroubkovi vydělávají na knihách víc než Viewegh, že světlo světa spatří nový Top Gun, že se o Vánocích místo sněhem a zimou budeme brodit bahnem a teplem a že Lucie Vondráčková má Matyáše. Nezbývá než si pustit Haemoth (Soundcloud).