Samply minulého týdne: Blur, Lords of Chaos a squat Cibulka

Každý týden nás míjí nespočet velkých i malých, široce sledovaných i okrajových událostí, které spolu zdánlivě nemají nic společného. Samply z nich odírají balast a snaží se nacházet zatím nepovšimnuté souvislosti. Případně vytvářet zcela nové.

Co nás zaujalo ve dnech od 4. do 10. května 2015.

V Praze zahráli Torche a policie vyklidila squat Cibulka, který pro jeho majitele krátce hlídala parta usměvavých pánů s cigaretami (I.). Portál A2larm a server Aktuálně o celé akci následně vydali články, k nimž není mnoho co dodat. Zatímco fanoušci hltají každý štěk o možné nové desce Tool, chystá Maynard James Keenan na letošní podzim novinku své kapely Puscifer. Tvůrci seriálů „Červený trpaslík“ a „Simpsonovi“ shodně potvrdili, že se chystají jejich dvě nové řady.

CITÁT TÝDNE
„Je těžké, aby někdo vedl fotbal, když nezná tu chemii prostředí.“
předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta reagoval pro sobotní Lidové noviny na návrh hráče Hradce Králové Tomáše Malinského, že by bylo fajn, kdyby český fotbal vedla čistá osobnost zvnějšku

Ken Camden vydá v červnu u labelu Kranky třetí album „Dream Memory“, jehož melancholické nálady dokreslil klipem ke skladbě „Curiosity“. Michael Gira ve výtečném rozhovoru pro deník Guardian potvrdil, že v 80. letech se Swans zamykali lidi v sále, aby v něm na konci koncertu ještě někdo zůstal. Blur si začali vydělávat prodejem zmrzliny (II.). Sam Fleischner, jehož režijní debut „Ukončete výstup a nástup“ uvedl svého času v soutěži Fórum nezávislých karlovarský festival, natočil nový klip pro alter ego Noaha Lennoxe (YouTube).

V Anglii se hovořilo o tom, že headlinery festivalu Glastonbury budou The Who. Server Aktuálně přišel s video recenzí „Klubu rváčů“, který vstoupil do českých kin v obnovené premiéře, a u té příležitosti na pozadí komentáře přehrálo takřka celou finální scénu snímku. Na labelu Deathwish vyšla nová deska louisvillských posthardcoristů Coliseum, kteří to oslavili černobílým klipem ke skladbě „Sunlight in a Snowstorm“. Pravověrní metalisté se ošívali, když vyšlo najevo, že režisér Jonas Åkerlund zadaptuje knihu „Lords of Chaos“, jež je portrétem rané norské blackmetalové scény, která zplodila leccos zlého, mimo jiné neschopnost mnohých novinářů ptát se více než dvacet let poté na jiné věci, než zapalování kostelů.

TWEET TÝDNE

kapela Sleaford Mods neměla radost z toho, že Velkou Británii po vyhraných volbách dále povede David Cameron

Morrissey si vyvzdoroval, že v den jeho koncertu nebude newyorský sál Madison Square Garden prodávat žádné potraviny obsahující maso. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl prošel proměnou, na kterou byly všechny žerty krátké. Psal se rok 2015 a spojení Chemical Brothers (hudba) a Michel Gondry (videoklip) pořád ještě dokázalo čtyř minuty uspokojivě bavit (III.). Tým FC Baník Ostrava klesl tak hluboko, že byl zralý na povolání Franty Straky. Tunel Blanka se neotevřel.